Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Od mieszkańców dla mieszkańców. Caritas łączy ludzi

2015-12-18 15:08:33 (ost. akt: 2015-12-18 15:15:47)
Wolontariusze Aleksandra Włudarska, Aleksandra Otrembska, Maria Gulczyńska, Kamil Brydziński, Dawid Kaczorek, Katarzyna Góralska, Grzegorz Twarogowski, Weronika Sierdzińska, Julia Kulwicka, Karina Czaplińska, Dominika Kobierska, Małgorzata Ziulewska, Olga

Wolontariusze Aleksandra Włudarska, Aleksandra Otrembska, Maria Gulczyńska, Kamil Brydziński, Dawid Kaczorek, Katarzyna Góralska, Grzegorz Twarogowski, Weronika Sierdzińska, Julia Kulwicka, Karina Czaplińska, Dominika Kobierska, Małgorzata Ziulewska, Olga

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

50 paczek świątecznych przygotowali pracownicy Caritasu dla najbiedniejszych rodzin. Paczki zostaną rozdane przed Świętami Bożego Narodzenia. - Ta akcja cieszy mnie bardzo, bo obserwuję, jak z roku na rok mieszkańcy powiatu żuromińskiego są bardziej hojni. W tym roku paczki będą największe – mówi kierownik żuromińskiego Caritasu Elżbieta Szczepańska.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Po raz dziewiąty w Żurominie Caritas zorganizował świąteczną akcję zbierania żywności dla najbiedniejszych rodzin w powiecie. Po raz dziewiąty akcja się udała i do domów w całym powiecie powędruje 50 paczek świątecznych.
- Corocznie przygotowujemy 50 paczek, które jadą w powiat. Z każdym rokiem paczki te są cięższe, bo udaje nam się zebrać coraz więcej darów – mówi kierownik Caritas Żuromin Elżbieta Szczepańska.

Wolontariusze w akcji
W zbiórce darów aktywny udział biorą wolontariusze. Są to uczniowie Gimnazjum nr 1 w Żurominie, podopieczni nauczycielki religii Marzeny Kwiatkowskiej.
Wolontariusze zbierali dary w dwóch dyskontach, z którymi Caritas zawarł porozumienie – w Biedronce i w Mili. Zbiórka odbywała się w piątek i sobotę 11 i 12 grudnia.
- Mieszkańcy Żuromina byli bardzo życzliwi i pomocni. Potrafili nawet wrócić do półek sklepowych, jak zapomnieli czegoś dla nas kupić – mówi jedna z wolontariuszek.
W paczkach pojawiały się przede wszystkim artykuły, które mają długie terminy przydatności do spożycia – makarony, konserwy mięsne, mąki, ale również dużo słodyczy dla dzieci.

Dary dla potrzebujących
- Nasze dary trafią do najbardziej potrzebujących w powiecie żuromińskim – mówi Elżbieta Szczepańska.
Caritas z racji funkcji, jaką pełni w społeczeństwie ma dobre rozeznanie, gdzie paczki powinny trafić. Dary rozdawać będą pracownicy, a w niektórych wizytach towarzyszyć im będą wolontariusze.
- Dziękuję mieszkańcom Żuromina i okolicznych miejscowości za ich dobre serca. Dziękuję dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Żurominie, pani Marzenie Kwiatkowskiej i naszym wolontariuszom. Bez nich byłoby nam o wiele trudniej – podsumowuje Elżbieta Szczepańska.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mgr #1899241 | 78.88.*.* 5 sty 2016 15:41

  Radzę zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym Caritas Polska, a oczy niektórym darczyńcom zbieleją… Tak na marginesie chce tylko dodać, że rządzący RP nie zajmują się pomniejszaniem ubóstwa i rozwiązywaniem problemów społeczeństwa polskiego, a walczą o powiększanie własnych dóbr materialnych i ich kolesi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. T. #1890233 | 77.255.*.* 25 gru 2015 20:54

   To jet fundacja ,ale żyje z dofinansowania głównie Caritas niemieckiego i austriackiego,a zarabia na usługach dla NFOZ.Oby tylko takie organizacje działały ,to byłoby lepiej w Polsce.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pokręt #1889318 | 46.112.*.* 23 gru 2015 17:58

    W/w firma dostaje olbrzymie dotacje od SP i ginie gdzieś w czarnych kieszeniach(według FiM) 60-70% kasy, troche idzie po znajomości a niewielki procent dla potrzebujących. I co ważne, tej instytucji skarbówka nie może kontrolować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. recenzent #1889045 | 89.71.*.* 23 gru 2015 09:45

     Droga Redakcjo, poprawcie proszę to zdjęcie, albo nie wstawiajcie w ogóle. Te "poucinane" głowy to porażka jakaś.

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)