Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Bądź widoczny na drodze! Bądź bezpieczny!

2015-12-21 12:00:57 (ost. akt: 2015-12-21 12:03:35)
Uczniowie z Kuczborka wraz z głównym sponsorem akcji Marcinem Śliwińskim, policjantami, nauczycielami i przedstawicielami Kuriera Żuromińskiego

Uczniowie z Kuczborka wraz z głównym sponsorem akcji Marcinem Śliwińskim, policjantami, nauczycielami i przedstawicielami Kuriera Żuromińskiego

Podziel się:

Akcja „Miło Cię widzieć” jest organizowana przez Kurier Żuromiński we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami (głównie hodowcami drobiu i trzody chlewnej) oraz żuromińską policją. Akcja ma na celu edukację uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze.

Naszą akcję prowadzimy od marca 2015 roku. W jej ramach odwiedzamy uczniów szkół podstawowych na terenie naszego powiatu. Podczas tych spotkań policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Żurominie przeprowadzają lekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Podkreślają przede wszystkim, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku.
Według przepisów piesi i rowerzyści zobowiązani są do noszenia „odblasków” w miejscach nieoświetlonych, np. poza terenem zabudowanym. Za brak elementów odblaskowych możemy zapłacić mandat i, co najistotniejsze, narażamy swoje życie i zdrowie. Przed wprowadzeniem przepisów o konieczności noszenia „odblasków” na drogach znacznie częściej dochodziło do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, którzy takich „odblasków” nie posiadali.
Po zakończeniu lekcji o bezpieczeństwie na drodze, każdy uczeń otrzymuje od nas tzw. „bezpieczny pakiet”, w którym znajduje się kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa na rękę oraz kolorowe smycze na klucze. Takie pakiety dzieci otrzymują dzięki hojności lokalnych przedsiębiorców.
W poprzednich numerach Kuriera przedstawiliśmy relację z akcji w szkołach podstawowych w Zielonej, Gościszce, Sarnowie i Chojnowie. Dziś prezentujemy zdjęcia z wizyty w Szkole Podstawowej w Kuczborku.

Sponsorzy akcji „Miło Cię widzieć”:

Sponsor główny:
Śliwińscy Spółka Jawna

Pozostali sponsorzy akcji:
Mateusz Skarzyński
Gospodarstwo Rolne Katarzyna Kurkiewicz
Krzysztof Gesek
Ireneusz Wąsiewski
Andrzej Grzywiński
Mariusz Wąsiewski
Marek Piłat
Michał Gesek
Henryk Wąsiewski
Hanna Zielińska
Wojciech Sękowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB