Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

W Święta nikt nie powinien czuć się samotny

2015-12-24 07:38:02 (ost. akt: 2015-12-24 07:40:45)
Wigilia dla samotnych w Caritasie

Wigilia dla samotnych w Caritasie

Podziel się:

Wśród nas jest wiele osób samotnych. Nie mają rodziny albo rodzina mieszka gdzieś daleko. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego co roku w żuromińskim Caritasie przed świętami organizowana jest wigilia dla osób samotnych. Dla wielu osób jest to bardzo wzruszające spotkanie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W czwartek 17 grudnia w Stacji Opieki Caritas już po raz jedenasty odbyła się wigilia dla osób samotnych. W spotkaniu uczestniczyło około piętnastu podopiecznych Caritasu oraz burmistrz Żuromina Aneta Goliat, starosta Jerzy Rzymowski i ksiądz Józef Żbikowski. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń. Kierownik Stacji opieki Caritas Elżbieta Szczepańska złożyła wszystkim życzenia
- Zawsze możecie państwo na nas liczyć – mówiła Elżbieta Szczepańska.
Życzenia złożył również Starosta Powiatu Żuromińskiego i Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin. Był czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Potem wszyscy zasiedli do stołu. Wigilijne potrawy przygotowali pracownicy Caritasu. Były między innymi pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, paszteciki, barszcz i ryba. W niezwykłą świąteczną atmosferę wprowadziły kolędy śpiewane przez uczestników wigilii. Na zakończenie dla samotnych wystąpiła młodzież z żuromińskiego Gimnazjum nr 1, przedstawiając świąteczny repertuar. Uczniowie przygotowali również upominki dla samotnych – własnoręcznie zrobione kartki bożonarodzeniowe z życzeniami. Dzięki takim spotkaniom starsze samotne osoby mogą choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach. Podczas takich wigilii nie brakuje wzruszeń i ciepła zarówno ze strony pracowników Caritasu, jaki jego podopiecznych.
- Chciałabym podziękować darczyńcom za wsparcie, uczniom gimnazjum za umilenie czasu samotnym, a wszystkim pracownikom Stacji Opieki Caritas w Żurominie za przygotowanie wigilii – mówi kierownik stacji Elżbieta Szczepańska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB