Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Seniorzy z Kuczborka, Zielonej i Sarnowa życzą wesołych Świąt

2015-12-24 07:42:15 (ost. akt: 2015-12-24 07:46:38)
Kolędy w wykonaniu seniorów z Kuczborka

Kolędy w wykonaniu seniorów z Kuczborka

Podziel się:

- Święta spędźcie w nastroju rodzinnym, w spokoju i z Bogiem – mówił do seniorów ksiądz proboszcz Tomasz Milewski. Życzenia seniorom ponadto składali starosta Jerzy Rzymowski oraz wójt gminy Jacek Grzybicki. W sali Gminnego Ośrodka Kultury podczas czwartkowej Wigilii zgromadziło się ponad 50 seniorów.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Seniorzy z Kuczborka, Sarnowa i Zielonej spotkali się na wspólnej Wigilii w czwartek 17 grudnia.
- Ta sala już jest dla Was za ciasna – mówił do seniorów starosta Jerzy Rzymowski.
Rzeczywiście, w salce Gminnego Ośrodka Kultury, choć jest ona przestronna, z trudem mieścili się seniorzy z trzech kół.
Najpierw życzenia seniorom złożyli starosta Jerzy Rzymowski oraz wójt Jacek Grzybicki. Następnie, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie nawzajem życzenia seniorzy i zaproszeni goście. Ci ostatni obdarowani zostali niezwykłymi prezentami – własnoręcznie robionymi przez seniorów ozdobami choinkowymi (naprawdę piękne) oraz płytą z kolędami (śpiewanymi przez naszych seniorów). Potem organizatorka Wigilii, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Maria Koper zapowiedziała zespół Pomost.
- Pomost, z angielska bridge, ma oznaczać symboliczny most łączący różne pokolenia – tłumaczyła nazwę zespołu dyrektorka GOK-u – Dziś młodzi, zagrają dla tych starszych – dodała dyrektor.
Młodzi mieszkańcy gminy Kuczbork z zespołu Pomost zaśpiewali kolędy w nowoczesnych aranżacjach. Potem kolędy zagrała orkiestra dęta z Kuczborka, a na koniec każdy klub seniora zaprezentował swój repertuar kolędowy.
Było dostojnie, uroczyście i niezwykle serdecznie. Spotkanie seniorów przygotowane było profesjonalnie. Zadbano o każdy szczegół.
Warto wspomnieć jeszcze o niezwykle smacznych daniach, które pojawiły się na stołach. Część z nich, Szanowni Czytelnicy, znajdziecie na stronach 8-9. Przepisy od seniorów oraz świąteczne życzenia, to wynik miłego spotkania w Kuczborku, ale też w Bieżuniu i Żurominie.
Redakcja dziękuje klubom seniora za zaproszenie. Wesołych Świąt.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Japa #1889882 | 31.63.*.* 24 gru 2015 21:27

    Można i tak ale jak na dzisiejszy dzień moim skromnym zdaniem należy go uszanować , uszanować innych , wszystkich pierwszego drugiego sortu ale skoro pisowca nie czynią ponownie po raz enty nad ranem coś tam na złość peowcy uchwalają t co się dziwić innym. Z mojej strony Wesołych Szczęśliwych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1889578 | 46.112.*.* 24 gru 2015 08:31

    Ja wam życzę seniorzy i ludzie pracy oraz droga młodzieży abyście pracowali i odprowadzali jak najwięcej podatków przy każdej zakupionej rzeczy, która została wyprodukowana na zachodzie(u nas przemysłu brak), abyście odpoczywali w smrodzie chlewni i kurników a miąsko juz będzie w Holandii, abyście dużo chorowali bo na tym zarabiają koncerny farmaceutyczne, jedzcie dopuszczone substancje rakotwórcze we wszystkich produktach spożywczych, od małego poczęte dzieci zgodnie z nauką kościoła mają alergię, kupujcie paliwo coraz droższe by raz dziennie jechać do kościółka a i do jakiejś pracy na czarno bo tylko budżetówka pracuje uczciwie i odprowadza ZUS. Płaćcie ludzie kary, mandaty,czynsze bu żyło się lepiej.Chodźcie na zadymy uliczne bo Lis tak chce i inni co zarabiają po 80 tysięcy na miesiąc. Na końcu czeka was życie wieczne, ale zanim tam traficie, musicie ponieść opłaty za sakramenty bo pogrzeb to juz umowa miedzy usługodawcą a usługobiorcą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz