Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Co nam przybędzie w powiecie, czyli budżet bez rewolucji

2015-12-29 14:33:37 (ost. akt: 2015-12-29 14:34:05)
Radni uchwalili budżet Powiatu na2016 rok

Radni uchwalili budżet Powiatu na2016 rok

Podziel się:

Rada Powiatu Żuromińskiego przyjęła budżet na 2016 rok. Wśród planowanych inwestycji są projekty przebudowy dróg i modernizacja budynku przy ulicy Olszewskiej. - Nie jest to budżet rewolucyjny – mówił starosta Jerzy Rzymowski.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Powiatu Żuromińskiego 18 grudnia radni przyjęli budżet Powiatu na 2016 rok. Pozytywną opinię w sprawie budżetu wydała Regionalna Izba Obrachunkowa, a także wszystkie Komisje Rady. Samą uchwałę budżetową radni przyjęli jednogłośnie. Za jednogłośność dziękował radnym starosta Jerzy Rzymowski. Dziękował również skarbnik Irenie Brejnie oraz pracownikom wydziału finansowego za opracowanie budżetu.
- Nie jest to budżet rewolucyjny, przedstawia realne możliwości finansowe samorządu powiatowego – mówił starosta Jerzy Rzymowski – Priorytetem Zarządu przy realizacji tego budżetu będzie podejmowanie takich działań, które pozwolą na pozyskiwanie środków zewnętrznych . Powiat nie należy do zamożnych, więc swoją politykę ekonomiczną musimy oprzeć na środkach unijnych i innych zewnętrznych. Myślę, że dołożymy wszelkich starań, żeby realizacja budżetu przebiegała sprawnie.

Inwestycje
Dochody Powiatu wynoszą 36 511 404 złotych. Z tego w 2016 roku zostaną zrealizowane inwestycję na kwotę 1 032 962 złotych. Wśród inwestycji znajduje się opracowanie projektu przebudowy drogi powiatowej w Kosewie oraz projektu przebudowy drogi w Chojnowie. W sumie na te projekty zabezpieczone jest w budżecie 52 tysiące złotych. Poza tym powiat planuje termomodernizację i modernizację pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej w budynku przy ulicy Olszewskiej. Łącznie powiat zaplanował wydać na remont około 950 tysięcy . Do budynku na Olszewskiej prawdopodobnie będzie przeniesiony Wydział Komunikacji. Wśród inwestycji jest również zakup sprzętu reprodukcyjnego za 10 tysięcy i przebudowa kotłowni olejowej na węglową w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zlekkazawiany do Poręt #1900183 | 77.255.*.* 6 sty 2016 14:51

  Ale się rozpisałeś, tylko co to ma do budżetu Żuromina? Wiadomo nie od dziś, że każdy rząd jak grabie :) nie ma co się podniecać. Polacy też kupują firmy i ziemię za granicami. Nie można w tych czasach żyć w całkowitej izolacji. Chodzi o to żeby rządzący zaczęli dbać o Naród a nie tylko o własne tyłki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1899978 | 46.112.*.* 6 sty 2016 11:34

  NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z KOMOROWSKIM Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PIS). Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi. I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.” I tak się żyło w Polsce, nikt z zachodu nie brał nas pod lupę, teraz jest krzyk a jeszcze nic się nie stało oprócz tego,że Gliński prosi by nie brać 500zł na bachora,ale pieniedzy jeszcze nikt nie dostał no i chca podnosić płace żeby ściągnąć emigrantów ale chyba nikt nie wie,że chodzi o podwyższenie składki ZUS z 1100 do 1300zł. Przemyślcie na spoko co nam zostało.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #1899959 | 46.112.*.* 6 sty 2016 11:26

  Kiedyś Churchill powiedział: ''Gospodarka głupcze gospodarka jest najważniejsza'' a to oddaliśmy w obce ręce! Sprawdzcie sobie kto ma większość mediów w Polsce oraz portale informacyjne w internecie- ja wam podowiadam to są niemieckie firmy - Tak się podbija kraje UE poprzez swoje media wciskają pózniej propagande o tym jaka to UE jest dobra i jak to chce dobrze żeby było nam wszystkim w unii. A prawda jest taka że zagraniczne koncerny - głównie niemieckie - drenują Polskę. Za granicę trafia 100 mld zł rocznie. Według najnowszego raportu Global Financial Integrity, Polska jest najbardziej wyzyskiwanym krajem w UE przez miedzynarodowe korporacje, najbardziej przez NIEMIECKIE. W dokumencie zatytułowanym „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” stwierdzono, że za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB. Oznacza to około 100 mld złotych rocznie. A w niemczech życ nie umierac! benefity duze na wszystko!!!! dlaczego tego nie ma w Polsce skoro jestesmy w UE ponad 10 lat? dlaczego nadal mamy ceny niemieckie a zarobki polskie? Polskie rządy systematycznie przez 25 lat wykonczyly wszystko co polskie! Tak sobie mysle - po co nam te polskie rządy? Polska jest tylko w nazwie i tylko tyle! To juz wciagnac niemiecką albo amerykanską flage na te nasze urzedy a polityków wyslac na bezrobocie! UE - to jest dyktat, reżim, niewola tylko że taka nie oficjalna bo nadal mamy flagi i hymn Polski, a zabrali nam nawet możliwość głosowania za tym czy chcemy być w tej UE czy też nie. Powinno być co kilka lat w każdym kraju UE przeprowadzane referendum na temat tego czy chcemy pozostać w UE czy też nie. Tak samo Sejm powinien raz do roku przeprowadzac debate na temat naszego członkostwa w UE, i przedstawić zyski i straty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pokręt #1898816 | 109.243.*.* 5 sty 2016 08:41

  Podatki i inne obciążenia fiskalne, wyśrubowane przez PO,mocno popierane przez PiS po wyborach, są już tak wysokie, że tylko ich spadek jest w stanie pobudzić gospodarkę, powstrzymać masową emigrację i poprawić jakość życia w Polsce. Jak długo priorytetem kolejnych ekip rządzących będzie "poprawa ściągalności kasy do budżetu", tak długo będziemy niewolnikami europy, zamiast narodem konsumentów. Dopóki będę musiał utrzymywać gigantycznych rozmiarów strukturę nieomylnych władców, bezkarnych nadzorców, mędrców partyjnych, biurkowych geniuszy i cwanych nierobów, bezczelnie żyjących z pracy cudzych rąk, dopóty "Polska", będzie synonimem nędzy, ruiny gospodarczej, taniej siły roboczej i upadku państwa. Geniusz Rostowski zadłuzył nas na biliony, spłaty odsetek od kredytów Państwa to około 50 miliardów rocznie a dług stoi w miejscu. Tak można zniewolić naród bez wojny. Panowie z pejsami maja głowy na karku i pieniądze.Stara zasada jest nowa, nasze ulice a ich kamienice.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. props #1898640 | 5.172.*.* 4 sty 2016 23:33

   jak atmosfera w starostwie? gęsta?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (42)