Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Bez awansu do fazy pucharowej

2016-01-04 11:52:21 (ost. akt: 2016-01-04 11:53:16)

Podziel się:

Olimpia Grudziądz po raz czwarty z rzędu wygrała turniej Oldbojów im. Andrzeja Brończyka rozegrany w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy. Jedyny przedstawiciel powiatu żuromińskiego Oldboys Żuromin w tym roku zakończył rywalizację w fazie grupowej.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W sobotę 5 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się 14. edycja Międzynarodowego Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka o Puchar Prezesa K-P ZPN Transand 2015. Turniej ten organizowany jest cyklicznie od 2002 r. i każdorazowo cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno kibiców jak i samych piłkarzy z całego kraju i zagranicy. Do udziału w  XIV  Turnieju Oldbojów im. Andrzeja Brończyka, tak jak w  latach  ubiegłych, organizatorzy zaprosili  16 drużyn. W gronie zaproszonych zespołów zaprezentowali się oldboje: trzykrotni tryumfatorzy Olimpii Grudziądz, ŁKS Łódź, Zawiszy Bydgoszcz, Chemika Bydgoszcz oraz Złocieńca, Wrocławia, Świnoujścia, Radziejowa, Chełmży i Koszalina. Organizatorzy turnieju gościli także drużyny z Niemiec i Litwy. Naszym przedstawicielem w imprezie był zespół Oldboys Żuromin.

Faza grupowa
Nasi gracze zaprezentowali się w Bydgoszczy lepiej niż rok temu, ale znów niewiele zabrakło, aby wyjść z grupy i awansować do fazy pucharowej. Oldboje z Żuromina w fazie grupowej zdobyli cztery punkty – zanotowali zwycięstwo w spotkaniu z zespołem z Radziejowa, remis z bydgoskim zespołem Inga Team i porażkę z byłymi zawodnikami Zawiszy Bydgoszcz. Zdobyte cztery punkty zapewniły im trzecie miejsce w grupie, a to nie dało awansu do kolejnej fazy. Z grupy do dalszej fazy awansowały Zawisza 80 i Inga Team, które odpadły już w ćwierćfinałach. Po raz czwarty z rzędu w imprezie triumfowali oldboje Olimpii Grudziądz.

Wyniki:
Grupa A
Oldboys Żuromin – Zawisza 80 1:2
Oldboys Żuromin – Inga Team 1:1
Oldboys Żuromin - Radziejów 1:0

Ćwierćfinały
Orla Wąsosz - Zawisza 80 1:1, karne 8:7
Rhinos - Inga Team 1:0
Zawisza - ŁKS Łódź 1:0
Olimpia Grudziądz - Zjednoczeni Team 2:2, karne 4:3

Półfinały
Orla Wąsosz - Zawisza 0:0 (karne 3:2)
Rhinos - Olimpia Grudziądz 0:1

O 3. miejsce
Zawisza - Rhinos 3:3, karne 3:2

Finał
Olimpia Grudziądz – Orla Wąsosz 4:0

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Śledziu #1898012 | 95.160.*.* 4 sty 2016 15:26

    Podobno walkowery przyznano na niekorzyść Oldboys, bo Robert R. mieszka w Sierpcu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)