Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Inwestycje za ponad 3 miliony. Radni przyjmują budżet burmistrz

2016-01-07 11:00:24 (ost. akt: 2016-01-07 11:09:21)
Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2016 rok

Radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2016 rok

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Rada Miejska w Żurominie przyjęła jednogłośnie budżet na przyszły rok. Przewiduje on inwestycje w gminie za kwotę ponad 3 miliony złotych. -Myślę, że inwestycje będą cieszyły szczególnie mieszkańców –mówiła burmistrz Aneta Goliat.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji 28 grudnia Rada Miejska w Żurominie przyjęła budżet na 2016 rok. Wcześniej poszczególne Komisje Rady na posiedzeniach analizowały projekt uchwały budżetowej i zgłaszały do niego wnioski. Na sesji radni byli zgodni i uchwała budżetowa zastała przyjęta jednogłośnie. Budżet przewiduje inwestycji za 3 151 829,54 złote.

Aneta Goliat dziękuje radnym
- Serdecznie dziękuję za przyjęcie uchwały budżetowej, szczególnie dziękuję pani skarbnik- mówiła burmistrz Aneta Goliat - Myślę, że inwestycje zaplanowane na 2016 rok będą cieszyć szczególnie mieszkańców. Dziękuję za zaufanie, bo to mój pierwszy budżet . Myślę, że będziemy go realizować bez większych zawirowań.
Burmistrz dziękowała również za pracę Komisji nad budżetem.
- Szereg wniosków wypracowanych w Komisjach znalazły się w budżecie . Mam nadzieje, że inwestycję są trafione i uda nam się je zrealizować w stu procentach.
Gratulacje z okazji przyjęcia budżetu złożył burmistrz wiceprzewodniczący rady Dariusz Wieczorek
- Jest to wyjście naprzeciw temu, żeby łączyć, a nie dzielić – mówił Dariusz Wieczorek – na pani spoczywa duża odpowiedzialność, jest to pani pierwszy budżet, inwestycje to w 99 % pani pomysł w związku z tym życzę, żeby te wszystkie inwestycje były zrealizowane, a nawet żeby przybyło środków, żeby oczekiwania naszych mieszkańców były spełnione.

Inwestycje w mieście…
W przyszłym roku w Żurominie zaplanowano remont chodników: przy ulicy Żurawia, ulicy Spokojnej. Przebudowę ulic: Klonowej, Dębowej, ks. Malinowskiego, Chopina, Przedwiośnie, Szymanowskiego i Moniuszki. Budżet przewiduje remont pokrycia dachowego na łączniku w Zespole Szkół nr 2 w Żurominie i termomodernizację Zespołu Szkół Nr 1. Z kolei w przedszkolu nr 1 zmieni się plac zabaw, przybędzie na nim nowych elementów, pozostałe zostaną odnowione. Zostanie rozbudowana sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna na terenie miasta. Powstanie infrastruktura techniczna i drogowa dla potrzeb planowanej strefy ekonomicznej. Przebudowany zostanie Plac Zielony Rynek, a także stadion miejski.
Największą inwestycją wskazaną w budżecie jest przebudowa ul. Zamojskiego, Licealnej i Placu Wolności w Żurominie. Na ten cel w budżecie jest ponad milion złotych

…i na wsi

Na terenie wsi przewidziano sporo inwestycji. Dotyczą one w większości ulic i świetlic wiejskich.
W Dąbrowie planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej. Dla wsi zaplanowano również wykonanie dokumentacji do budowy pozostałej części chodnika. Na ten cel mieszkańcy przeznaczyli swój fundusz sołecki.
Ponadto w budżecie jest przebudowa ul. Morgowej w Będzyminie. W Poniatowie zaplanowano przebudowę ulicy Nadrzecznej, budowę chodnika przy ulicy Parkowej. Z funduszu sołeckiego w Poniatowie zostanie przebudowana również ulica Ogrodowa. Zaplanowano również termomodernizację budynku Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chamsku. Do tej inwestycji mieszkańcy dołożyli pieniądze z funduszu sołeckiego. Zostanie wykonany projekt boiska przy Szkole Podstawowej w Raczynach. Władze miasta planują również zagospodarować teren rekreacyjny przy rzece w Brudnicach. Jak dokładnie będzie to wyglądało, jeszcze nie wiadomo. To zależy, czy samorząd pozyska na tę inwestycję środki zewnętrzne czy nie. W Nadratowie zaplanowano budowę świetlicy wiejskiej. Część środków na jej realizację pochodzić będzie z funduszu sołeckiego. W Młudzynie przy świetlicy powstanie ogrodzenie. Tu również część pieniędzy przekazali mieszkańcy ze środków sołectwa. Z funduszu sołeckiego zostanie wyremontowana świetlica wiejska w Dębsku, a w Świetlicy Wiejskiej we Wiadrowie zostanie wymieniony dach (część środków na realizację będzie pochodzić z funduszu sołeckiego). Mieszkańcy przekazali sołeckie pieniądze również na zakup elementów na plac zabaw we Franciszkowie, Kosewie, Wiadrowie i w Kliczewie Małym, a w Tadajówce zostanie zakupiony teren pod plac zabaw.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (101) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Dionizego #1906252 | 31.63.*.* 13 sty 2016 22:18

  Prezesowi wolno.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Mietek #1906227 | 217.153.*.* 13 sty 2016 21:36

   Według ciebie powinien na rowerze o tej porze roku jeżdzić ? Puknij się w czółko. Pobiegaj z tydzień za tym autem to może coś więcej się dowiesz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. DIONIZY #1906128 | 109.243.*.* 13 sty 2016 20:10

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Może ktoś wie czy prezes ŻŻK ma do dyspozycji służbowy samochód ? Czy to nie jest taki biały Peugot ? Dziś widziałem jak jeździł o 16 po mieście tym samochodem z żoną....Czy to możeliweże go wykorzystuje w celach prywatnych ?

   2. ? #1905619 | 94.254.*.* 13 sty 2016 10:35

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ludzie się wytruli w Żuro? Nie ma informacji w KŻ? To jakie ważniejsze wydarzenie mogło by być, piardnięcie sprzątaczki w gminie?

    1. haha dobre #1905494 | 77.253.*.* 13 sty 2016 08:32

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mietek #1902836 | 217.153.*.* 9 sty 2016 19:28 " trzeba cierpliwie czekać na POSUNIĘCIA Rady i mieszkańców " ? Pani Sylwio co do tych " posunięć" to myślę niech Arek cię posuwa, albo blondyn z zacisza jak będzie miał ochotę. Przeczytaj cały tekst: Żuromin. Inwestycje za ponad 3 miliony. Radni przyjmują budżet burmistrz - Żuromin http://kurierzurominski.pl/326789,Zuromi n-Inwestycje-za-ponad-3-miliony-Radni-pr zyjmuja-budzet-burmistrz.html#ixzz3x6iaP i8u

    Pokaż wszystkie komentarze (101)