Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Sztab WOŚP bije rekord. Jest 40 000, będzie jeszcze więcej

2016-01-13 15:05:08 (ost. akt: 2016-01-15 16:03:51)
Zbiórka pieniędzy zajmowała nawet najmłodszych

Zbiórka pieniędzy zajmowała nawet najmłodszych

Autor zdjęcia: fot. AE

Podziel się:

40000 złotych, a jeszcze kilka ośrodków nie rozliczało się – mówi szef żuromińskiego sztabu Krzysztof Stankowski. W Żurominie w niedzielę 10 stycznia było naprawdę głośno!

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

- Zagraliśmy w tym roku bardzo głośno. Nie dość, że było nas bardzo dużo, to prawdopodobnie padnie rekord – mówi szef żuromińskiego sztabu WOŚP Krzysztof Stankowski.

Już w poniedziałek wiadomo było, że orkiestra żuromińska zbierze sporą kwotę. Sztab doliczył się ponad 40 tys. zł. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy zebrano 36 tys., różnica była spora.

Orkiestra gra

Żuromiński sztab grał przede wszystkim w Żuromińskim Centrum Kultury. Tutaj swoje występy koncertowali uczniowie z żuromińskich szkół – sekcja wokalna z Zespołu Szkół nr 2, uczniowie Gimnazjum nr 1 zaprezentowali koncert poświęcony zmarłym artystom, Jasełka zaprezentowali z kolei licealiści z Żuromina.
Pokazały się też sekcje ŻCK. Koncert rozpoczęła orkiestra dęta działąjąca przy ŻCK, później wystąpiła sekcja rytmiczna ŻCK. Swój udział w programie miała też Szkoła Muzyczna, Szkoła Tańca Art Dance. Oglądaliśmy pokaz Zumby oraz wschodnich sztuk walki aikido.
Pokazy przeplatane były licytacją różnych gadżetów sprezentowanych przez żuromińskie firmy i przede wszystkim przyjaciół Orkiestry.
W tym roku licytacja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przyniosła ona ponad 9 tys. zł. Najdroższa była koszulka klubowa Łukasza Teodorczyka, za którą wylicytowano kwotę 1200 zł. Nieźle sprzedały się też piłki z podpisem naszego piłkarza – za 500 i 700 zł. Spływ kajakiem z Pątek do Brudnic dla 6 osób kosztował licytujących 280 złotych. Sporą popularnością cieszyły się też obiady dla dwojga w Zaciszu – zostały sprzedane za 210, 250 i 270 zł.
Ponadto można było wylicytować torty, zabawki, biżuterię, narzędzia elektroniczne i mnóstwo kubków, płyt, plakatów, koszulek z logo WOŚP i z autografem Jerzego Owsiaka.

160 wolontariuszy
W akcji zbierania pieniędzy wzięło udział w żuromińskim sztabie 160 wolontariuszy. Nie wiadomo jeszcze, jaką kwotę oni zebrali. Wiadomo natomiast, że najdroższą puszkę przyniosła Małgosia Kosin z drużyny harcerskiej z Bieżunia. Miała w niej 2134 zł. Chodzą słuchy, że trafiła na bardzo hojnego darczyńcę znanego z wielu bieżuńskich licytacji.
Właśnie drużyna harcerska ze swoją opiekunką Eweliną Dylągowską dołączyła w tym roku do sztabu żuromińskiego, gdyż w Bieżuniu wyjątkowo w tym roku Orkiestra nie grała.
Ponadto w zbiórce pieniędzy uczestniczyły wszystkie żuromińskie drużyny, a także sztaby z 20 miejscowości z całego powiatu.

Bieżuniacy w Żurominie
Miło w Żurominie było zobaczyć twarze, które znane były nam z bieżuńskich licytacji. W tym roku WOŚP w Bieżuniu nie zagrał, ale nie zrażeni tym mieszkańcy Małego Miasta, przyjechali na licytację do Żuromina i licytowali bardzo aktywnie. Chwała za taką postawę.

WOŚP grał nie tylko w ŻCK
Orkiestrowe granie odbywało się nie tylko w kinie. Zamknięte imprezy zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 i nr 2, do grania włączyła się też hala sportowa, gdzie zorganizowano turniej piłkarski – w sobotę (o turnieju piszemy na stronach sportowych) i mecz siatkówki radni kontra kobiety - w niedzielę.

W Żurominie było gorąco. Wynik zbiórki powinniśmy znać już w czwartek. Poinformujemy o tym na stronie Kuriera oraz na naszym facebooku, a także w kolejnym numerze gazety.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #1908425 | 37.248.*.* 16 sty 2016 20:11

    gratuluje

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. osp młudzyn #1906117 | 37.248.*.* 13 sty 2016 20:01

    a w zielonej ile zebrali pod batuto ks proboszcza

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz