środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Lubowidz. Budżetowa zgoda na 2016 rok

2016-01-20 15:42:31 (ost. akt: 2016-01-27 14:41:59)
Sesja w Lubowidzu przebiegała bardzo spokojnie

Sesja w Lubowidzu przebiegała bardzo spokojnie

Podziel się:

Sesja budżetowa w Lubowidzu miała nieprzyzwoicie spokojny przebieg. Tak zgodnej rady nie ma chyba w żadnym innym samorządzie. Przewodniczący odczytywał kolejne punkty posiedzenia, poddawał pod głosowanie kolejne uchwały, a radni zgodnie i jednogłośnie je przyjmowali. – Sprawować funkcję wójta w takiej radzie, to prawdziwa przyjemność – mówił wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Sesja budżetowa w Lubowidzu miała nieprzyzwoicie spokojny przebieg. Tak zgodnej rady nie ma chyba w żadnym innym samorządzie w całym powiecie żuromińskim, a kto wie może nawet i na Mazowszu. Przewodniczący odczytywał kolejne punkty posiedzenia, poddawał pod głosowanie kolejne uchwały, a radni zgodnie i jednogłośnie je przyjmowali.
– Sprawować funkcję wójta w takiej radzie, to prawdziwa przyjemność – mówił wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski.

Uchwalanie budżetu w Lubowidzu było bardzo nudne. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nikt tu na nikogo nie krzyczał, nikt nikomu nie dobierał się do skóry. Słowem, wszystko perfekcyjnie przygotowane i widać, że dokładnie omówione podczas komisji. Radni punkt po punkcie jednogłośnie głosowali za przyjęciem kolejnych uchwał. Tym samym i budżet na rok 2016 został przyjęty jednogłośnie.


W trakcie sesji wójt gminy Lubowidz złożył wszystkim noworoczne życzenia. Życzył owocnej pracy w służbie mieszkańcom gminy Lubowidz. Wójt nie mógł się nachwalić radnych, podkreślając, że w tak zgodnej radzie można zrobić o wiele więcej niż w miejscach, gdzie radni drą ze sobą koty.Inwestycje w gminie
Dużych inwestycji w tym roku nie będzie. Wiadomo jednak, ze w każdym sołectwie coś będzie się dziać.

Oto inwestycje zaplanowano w gminie na przyszły rok: Cieszki – budowa chodnika, Kipichy remont drogi, Łazy – remont drogi, Mały Las – remont drogi, Suchy grunt – remont drogi, Purzyce – plac do siatkówki, Przerodki, Zatorowizna, Żarnówka, Żelaźnia, Huta – wszędzie place zabaw, Lubowidz – siłownia plenerowa, Sinogóra – świetlica wiejska, Dziwy i Kozilas – modernizacja świetlicy, Wronka – modernizacja zbiornika wodnego, Zieluń – rekultywacja parku, Jasiony, Rynowo - remont w świetlicy, Obórki – działka na plac zabaw, Ruda – zagospodarowanie działki, Mleczówka, Osówka, Płociczno – zagospodarowanie terenu wokół świetlicy, Straszewy - wyposażenie świetlicy i placu zabaw, Konopaty, Syberia – wyposażenie świetlicy. Ponadto gmina zamierza dokonać modernizacji Zespołu Szkół w Syberii.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1935075 | 37.47.*.* 18 lut 2016 21:42

  szanowny Panie Wójcie . chce Pana zapytać dlaczego nie doprowadzicie drogi gminnej Kozilas - Zielun do stanu takiej drogi po której mogłyby jeździć samochody ciężarowe zwłaszcza te które lądują się w firmie Straszewy. Samochody z ładunkiem niszczą drogę. Myślę ze teraz a nie przed wyborami powinien Pan sposobicie zbadać ta sprawę. Następna sprawa, to proszę aby pomyślał Pan o wyposażeniu hydroforni w miejscowościach gdzie one się znajdują w agregaty prądotwórcze. Byłby wtedy spokój kiedy zabraknie prądu. Myślę ze byłaby to naprawdę dobra inwestycja a nie budowanie śmierdzących oczek wodnych w miejscowościach.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lubowidzak #1928567 | 5.172.*.* 9 lut 2016 20:16

  Szkoda że nie ujęto w budżecie remontu drogi Zieluń - Wronka (chociaż nazwa droga to za dużo powiedziane, tego czegoś co drogą być powinno). Oczywiście usłyszę że to droga powiatowa ale Lubowidz też jest w Powiecie i dobrze byłoby pamiętać o wyborcach. Mieszkańcy Wronki też ludzie i maj prawo mieć możliwość dojechania do Zieluna po ludzku. Z tego co wiem spora ilość ludzi dojeżdża do pracy w kierunku Wronki i Adamowa i dobrze byłoby o nich pamietać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. widz #1912996 | 87.205.*.* 22 sty 2016 12:24

  Jest to po prostu dyktatura. Kto jest przeciw ten jest wrogiem i nic u niego nie będzie robione. Wójt czuje się jak na prywatnym folwarku. Jest najważniejszy i koniec a reszta to motłoch.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Heja #1911556 | 46.112.*.* 20 sty 2016 18:26

  Już daje zlecenia pod stołem? załatw oferentów a robota twoja, prawda panie wójcie???????????czy nie prawda????????????daj głos, przed wyborami będziesz gadał???????

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz