Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Gmina Żuromin. Śmieciarka przyjedzie częściej

2016-01-21 10:30:08 (ost. akt: 2016-01-21 10:37:06)
Śmieciarki przyjadą do nas częściej. Mimo to nie będziemy płacić droższych rachunków

Śmieciarki przyjadą do nas częściej. Mimo to nie będziemy płacić droższych rachunków

Podziel się:

Od 1 stycznia śmieci od mieszkańców wsi w gminie Żuromin będą odbierane częściej niż do tej pory. Posegregowane odpady i te zmieszane śmieciarka będzie odbierała dwa razy w miesiącu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Od połowy 2013 roku nieposegregowane śmieci od mieszkańców gminy Żuromin były odbierane raz w miesiącu. Mieszkańcy skarżyli się na takie rozwiązanie. Jak mówi burmistrz Aneta Goliat, w rozmowach z mieszkańcami wielokrotnie był poruszany temat częstotliwości odbioru odpadów. Od stycznia tego roku ta kwestia będzie wyglądała trochę inaczej. Śmieciarka na wsiach będzie pojawiać się dwa razy w miesiącu po śmieci nieposegregowane i kolejne dwa razy po śmieci posegregowane. Na wniosek burmistrz Anety Goliat taką decyzję podjęła Rada Miejska. Zwiększenie częstotliwości nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla mieszkańców ani dla samorządu. Okazuje się nawet, że w tym roku samorząd Żuromina zapłaci mniej za odbiór śmieci niż w roku ubiegłym. Za rok odbioru śmieci przez Żuromińskie Zakłady Komunalne w tym roku Gmina Żuromin zapłaci 1 761 048. W 2015 roku zapłaciła za tę usługę ponad 200 tysięcy więcej. W dalszym ciągu jednak samorząd dokłada do odbioru śmieci. Wpływy od mieszkańców za odbiór śmieci są sporo niższe niż kwota, którą samorząd musi za tę usługę zapłacić spółce. W 2015 roku do odbioru śmieci z budżetu miejskiego dołożono prawie 800 tysięcy. Mimo to władze miasta nie planują podwyżki opłat za śmieci. W samym mieście Żurominie częstotliwość odbioru odpadów będzie większa w przypadku śmieci posegregowanych. Te będą odbierane dwa razy w miesiącu. Świeci nieposegregowane odbierane są raz w tygodniu. W Żurominie nie ma większego problemu z płatnościami. Około 97% mieszkańców płaci rachunek za śmieci regularnie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB