Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Policja interweniowała na balu gimnazjalnym

2016-01-21 10:38:13 (ost. akt: 2016-01-24 08:39:36)
Miłe chwile gimnazjalnej zabawy zakłócił incydent. Tuż po północy policja kontrolowała trzeźwość nauczycieli. Okazało się, że wszyscy byli trzeźwi

Miłe chwile gimnazjalnej zabawy zakłócił incydent. Tuż po północy policja kontrolowała trzeźwość nauczycieli. Okazało się, że wszyscy byli trzeźwi

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Do nieprzyjemnego incydentu doszło podczas Balu Gimnazjalnego w Gimnazjum nr 2 w Żurominie. Jeden z rodziców zawiadomił policję, że nauczyciele są pod wpływem alkoholu.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Zabawa podczas balu w żuromińskim Gimnazjum nr 2 przebiegała wzorowo. Na parkiecie szaleli uczniowie. Od czasu do czasu wtórowali im nauczyciele. Niestety, sielską zabawę zakłócił incydent. Tuż przed pierwszą w nocy w szkole pojawił się patrol policji. Policja zażądała badania alkomatem trojga nauczycieli.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie
- Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z rodziców o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa – mówi rzecznik policji mł. aspirant Tomasz Wnuk – W takim wypadku musimy podjąć wszystkie kroki, aby sprawdzić, czy doszło do złamania przepisów – dodaje.
Zgłoszenie wpłynęło pod numer alarmowy 997 o godzinie 0:27. Zgłaszający, który odbierał z balu swoje dziecko, twierdził, że prawdopodobnie widział pijanych nauczycieli .
Na miejscu pojawił się patrol policji. Funkcjonariusz sprawdzili trzeźwość wskazanych nauczycieli. Wynik badania był negatywny. W wydychanym powietrzu nie było alkoholu.
Incydent nie należał do przyjemnych. Już sama kontrola alkomatem dla wielu jest przykrym doświadczeniem. Poza tym bale gimnazjalne organizowane są w szkołach przez rodziców, a nauczyciele są na nie zapraszani jako goście. Oczywiście, nauczyciel nie ma prawa spożywać alkoholu w placówce edukacyjnej, ale nasyłanie na niego kontroli wydaje się niesmaczne.
Na koniec okazało się, że wezwanie jest bezpodstawne, a nauczyciele trzeźwi. Miejmy nadzieję, że osoba, która wezwała policję poczuje teraz choć trochę wstydu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (43) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx #1920221 | 178.42.*.* 29 sty 2016 20:06

  Pewnego razu w Zieluniu brat kumpla świni uciekał przed policją. W Zieluniu na ostrym zakręcie rozpieprzył płot i drewnianą szopkę, tak wolno jechał. Po zbadaniu alkomatem wyszło 1,7. Sprawę oddano do sądu w Mławie. Sąd odebrał bratu kumpla prawo jazdy, ukarał grzywną, nakazał naprawić uszkodzone mienie i PUBLIKACJĘ W GAZECIE na koszt tegoż brata. Świnia wymyśliła publikację u siebie. Publikacji u świni nigdy nie było. Za to o innych incydentach z pijanymi kierowcami świnia pisze z lubością. P.S. Chłop w Zieluniu ma przynajmniej nowy płot i mur w szopce.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1919034 | 164.126.*.* 28 sty 2016 17:08

  Sejm omawia dziś projekt budżetu na 2016 r. W ostatniej chwili posłowie PiS wnieśli do niego poprawki. Komisja finansów publicznych postanowiła, że szkoła ojca Rydzyka dostanie dotację "na realizację zadań". Poprawkę zgłosił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu może liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 20 mln zł. Skąd w budżecie 20 mln na uczelnię? W poprawce napisano, że zmniejszone zostaną m.in. wydatki na teatry. Sejm będzie głosował nad poprawkami dzisiaj w nocy. Hospicja dostaną mniej, Fundusz Kościelny więcej Tymczasem inna poprawka zakłada zmniejszenie również o kwotę 20 mln zł dotacje na łódzkie hospicja. Pieniądze mają być przeznaczone na Fundusz Kościelny, m.in. na ubezpieczenia zdrowotne dla duchownych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. obiektywna #1916532 | 83.15.*.* 25 sty 2016 20:54

   Skończyć z ,, balami,, dla małolatów

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zaraza #1915725 | 83.28.*.* 24 sty 2016 19:24

   Bystra jesteś zarazo WZU! omamiliście naród i przedstawiacie mu papkę dla idiotów. Żadne piękne artykuły i fotografie miłościwie nam panujących nie zmienią tego czego już nie da się zmienić. Ziejecie nienawiścią do wszystkich, którzy nie złożyli wam pokłonu. Niszczycie wszytko co spotkacie na swojej drodze jeśli nie nosi tablicy WZU. Na szczęście nie całe społeczeństwo jest tępe i ma własne zdanie na wasz temat. WZU TO JEDNAK ZARAZA

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ALERT WZU #1915681 | 83.28.*.* 24 sty 2016 18:25

    ALERT. W Żurominku panuje zaraza WZU. Kto żyw nie się chroni, w sklepach da nabycia odzież ochronna i maski przeciwgazowe! Sprzedam tanio! Może to uchroni przed usuwaniem komentarzy nieprzychylnych władzy!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (43)