Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Brydż sportowy. Jarosław Kawczyński najlepszym brydżystą 2015 roku

2016-01-26 13:53:16 (ost. akt: 2016-01-26 13:56:40)
Brydżysta roku 2015. Od lewej gospodarz Centrum Kultury dyrektor Piotr Wlizło, Szymon Dutkiewicz II miejsce, Jarosław Kawczyński I miejsce, Adam Ejnik III miejsce

Brydżysta roku 2015. Od lewej gospodarz Centrum Kultury dyrektor Piotr Wlizło, Szymon Dutkiewicz II miejsce, Jarosław Kawczyński I miejsce, Adam Ejnik III miejsce

Podziel się:

Znamy już Brydżystę Żuromina 2015. Został nim Jarosław Kawczyński. Na morderczym dystansie ponad 50 turniejów wypadł on najlepiej ze wszystkich brydżystów naszego powiatu. Drugim brydżystą został Szymon Dutkiewicz, na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Ejnik.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Żuromin ma brydżowego mistrza. Został nim najmłodszy zawodnik sekcji Jarosław Kawczyński. Na drugim miejscu uplasował Szymon Dutkiewicz z Poniatowa, a na najniższym stopniu podium Adam Ejnik na co dzień nasz redaktor.

Turnieje przez cały rok
Na swój tytuł Jarosław Kawczyński pracował cały rok. Od stycznia do grudnia 2015 roku rozegrano w Żurominie 50 turniejów. W każdym z nich można zdobyć punkty, które potem liczą się w punktacji na brydżystę roku.
- Żeby zdobyć tytuł, nie wystarczy dobrze grać. Trzeba jeszcze regularnie uczestniczyć w cotygodniowych turniejach . Mnie w tym roku udało się pogodzić i dobrą grę, i regularne występy w naszych zawodach – mówi Jarosław Kawczyński.
W rocznych zawodach żuromińskich wystąpiło około dwudziestu brydżystów. Rywalizowali oni ze sobą tydzień w tydzień. Poza tym uczestniczyli w turniejach w okolicznych miejscowościach – w Sierpcu, Lidzbarku, Brodnicy, Górznie.
Ponadto brydżowa sekcja konkurowała z drużynami z rejonu ciechanowskiego i warszawskiego w zmaganiach ligowych – I drużyna w III lidze, II drużyna w IV lidze.

Prezes zaprasza na piątkowe turnieje
W tym roku sekcja brydża sportowego zainaugurowała rozgrywki o tytuł najlepszego brydżysty 2016. Rozegrano już 2 turnieje tego cyklu. W 1. zwyciężyła para Marian Kalinowski – Ireneusz Kos, w drugim Adam Ejnik – Jarosław Kawczyński.
Brydżyści spotykają się co piątek w Żuromińskim Centrum Kultury.
- Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tej szlachetnej gry na nasze turnieje. Gwarantujemy rodzinną atmosferę i miłe spotkanie towarzysko- intelektualne – mówi prezes klubu Szymon Dutkiewicz.

Brydżysta Roku 2016
1. Jarosław Kawczyński 168 p.
2. Szymon Dutkiewicz 166,5 p.
3. Adam Ejnik 159 p.
4. Andrzej Chrzanowski 157 p.
5. Edward Aranowski
6. Tadeusz Wiśniewski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB