Czwartek, 19 kwietnia 2018. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Żuromin. Ptaki z okolic Rypina

2016-01-28 14:25:48 (ost. akt: 2016-02-02 08:46:26)

Podziel się:

Żuromińskie Centrum Kultury wraz z autorami zdjęć Pawłem Rzeszotem i Michałem Fabiszewskim zorganizowało wernisaż przyrodniczy. W ŻCK od piątku 15 stycznia można oglądać 35 zdjęć przyrodniczych. Przedstawiają one profesjonalne fotografie ptaków.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

35 fotografii przyrodniczych możemy oglądać do 12 lutego w sali wystawowej Żuromińskiego Centrum Kultury.
Otwarcie wernisażu miało miejsce w piątek 15 stycznia o godzinie 17:00. Wzięli w nim udział autorzy zdjęć Paweł Rzeszot i Michał Fabiszewski. Podkreślali oni, zapraszając do obejrzenia zdjęć, że fotografia ptaków jest niezwykle trudna i wymaga dużego poświęcenia.
- Żeby zrobić dobre zdjęcie, powiedzmy zimorodka, musimy zbliżyć się do niego na odległość 3 metrów. Pamiętajmy, że to niezwykle płochliwe ptaki i musimy tak się zamaskować, żeby nas nie widziały. Często przez wiele godzin czekamy na okazję, żeby zrobić to jedno jedyne zdjęcie – mówi Paweł Rzeszutko.
I rzeczywiście zdjęcia są urocze. Możemy obserwować na nich dzięcioły, zimorodki, kowaliki, bażanty, perkozy… a nawet białorzytkę saharyjską – ptaka, którego tylko jeden raz obserwowano w Polsce. Zdjęcia ukazują z bliska skrzydlatą faunę Ziemi Dobrzyńskiej. O tyle to ciekawe, że podobne ptaki możemy obserwować również na naszym terenie. Na wystawie zobaczymy je z bardzo bliska.
- Zachęcam do obejrzenia tej wystawy. Ma ona wymiar nie tylko estetyczny, ale i edukacyjny – mówił podczas otwarcia dyrektor ŻCK Piotr Wlizło.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1921986 | 94.254.*.* 1 lut 2016 17:05

  Słucham,czytam i myslę,jeśli jest cos godnego uwagi to nalezy sie to wszystkim do przeczytania. Tutaj podnoszone są sprawy mało istotne, to co robi ustawodawca jest najważniejsze oraz to co robi władza wykonawcza. Sa ludzie,którzy pasjonują się np taśmami u Sowy i jest opisany Morawiecki, co mówi,co robi, jak zarabia, jak chwali się spotkaniami. Czy ty bys o tym wiedział gdyby ktos tego nie napisał??? odkrycie nie jest plagiatem, na szczęście. Zabolało? 20 milionów??poczytaj, nie ma na lekarstwa dla dzieci chorych na raka, i co z tą twoją kopułą?Mógłbym więcej ci napisać ale dam spokój i zamieszczę cos dobrego do czytania, np 20 milionów to gwóźdź do trumny PiS.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. o co chodzi ? #1921238 | 164.126.*.* 31 sty 2016 15:36

  odkryłam, że każda wypowiedź Pokręta to tekst skopiowany z jakiejś strony w internecie...żenua...w jakim celu ? chcesz błysnąć swoją wiedzą? wątpliwe..(.poniższy tekst skopiowany z http://torun.wyborcza.pl/torun/1,48723,1 9548102,zamiast-na-teatry-sejm-daje-o-ry dzykowi-20-mln-zl-na-wsksim.html) no ale co niektórzy mają nierówno poukładane pod kopułą...haha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piotr #1919432 | 83.31.*.* 29 sty 2016 00:35

  Uważam że trzeba szerzyć takie pomysły . . . Fajnie żę są jeszcze ludzie którzy kochają przyrodę

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pokręt #1919040 | 164.126.*.* 28 sty 2016 17:09

  Sejm omawia dziś projekt budżetu na 2016 r. W ostatniej chwili posłowie PiS wnieśli do niego poprawki. Komisja finansów publicznych postanowiła, że szkoła ojca Rydzyka dostanie dotację "na realizację zadań". Poprawkę zgłosił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu może liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 20 mln zł. Skąd w budżecie 20 mln na uczelnię? W poprawce napisano, że zmniejszone zostaną m.in. wydatki na teatry. Sejm będzie głosował nad poprawkami dzisiaj w nocy. Hospicja dostaną mniej, Fundusz Kościelny więcej Tymczasem inna poprawka zakłada zmniejszenie również o kwotę 20 mln zł dotacje na łódzkie hospicja. Pieniądze mają być przeznaczone na Fundusz Kościelny, m.in. na ubezpieczenia zdrowotne dla duchownych.Pracujmy na nich.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)