Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Żuromin. Żyj nam babciu, żyj nam dziadku…

2016-02-01 15:07:25 (ost. akt: 2016-02-02 08:45:37)
Pięciolatki z Przedszkola nr 1 z kwiatami dla swoich babć i dziadków.

Pięciolatki z Przedszkola nr 1 z kwiatami dla swoich babć i dziadków.

Podziel się:

W żuromińskich przedszkolach samorządowych święto babci i dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar przedszkolnych imprez. Dzień, w którym odbywają się uroczystości z tej okazji to dzień niezwykły nie tylko dla przedszkolnej placówki, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości – babć i dziadków oraz dzieci występujących w szczególnej roli – wnuczka i wnuczki. To także dzień, w którym uśmiechom, wzruszeniom i radości nie było końca.

Marta Ronowicz
m.ronowicz@kurierzurominski.pl

Świąteczny repertuar w Przedszkolu nr 1

Grupa pięciolatków – najstarsza grupa z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Żurominie gościła swoich gości honorowych – babcie i dziadków w czwartek 21 stycznia. Wszyscy zebrani goście od godziny 10:00 mogli podziwiać występy małych aktorów. Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią p. Joanna Bukowską wystawiły na przedszkolnej scenie specjalnie dla licznie zgromadzonych babć i dziadków świąteczne jasełka oraz zaprezentowały krótki występ artystyczny. Recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki przy muzycznym akompaniamencie, a w pierwszej części repertuaru przypomniały, jak to było z narodzeniem Jezusa. W przerwie, podczas której dzieci zmieniały stroje, zebrani goście zaśpiewali wspólnie kolędę „Cicha noc”. W trakcie występów do przedszkola przybyli także policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej komendy. Sierż. szt. Bogusław Kujawa oraz mł. asp. Artur Piotrowski po złożeniu życzeń babciom i dziadkom przeprowadzili krótkie zajęcia służące poprawie bezpieczeństwa pieszych poruszających się na drogach oraz przestrzegli o nowej metodzie wyłudzania pieniędzy od starszych ludzi. Po części oficjalnej przedszkolaki z żuromińskiego przedszkola wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie przyozdobione wcześniej pierniki oraz kolorowe kwiaty, po czym wszyscy zasiedli do przygotowanego poczęstunku – kawy, herbaty i ciasta. Dzieci oczywiście na kolanach swoich dziadków, których Ci nie mogli wypuścić z rąk w podziękowaniu za zaangażowanie i przygotowanie występu specjalnie dla nich z okazji ich święta.


Nowocześnie i po angielsku w Przedszkolu nr 2
Dzień Babci i Dziadka grupa sześciolatków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Żurominie obchodziła w piątek 22 stycznia br. o godzinie 9:00. Występ przygotowały najstarsze dzieci z przedszkola wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Brdak. Na występ artystyczny przed zgromadzonymi gośćmi składały się piosenki, wierszyki oraz tańce. Dzieci wcieliły się też w rolę babci i dziadka, czyli głównych adresatów ich przedstawienia. Niezwykle interesującym i wymagającym wcześniej dużych przygotowań był młodzieżowy taniec w wykonaniu całej grupy przedszkolaków. Dzieci podołały jednak temu zadaniu i wykazały się niezwykłą umiejętnością synchronizacji figur tanecznych. Podobnie jak w Przedszkolu nr 1 przed rozpoczęciem całej uroczystości przybył policjant z żuromińskiej komendy. Mł. asp. Michał Sznyter w ramach programu "B&N, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony" przypomniał o konieczności noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku, a także o wyłudzaniu pieniędzy metodą „na policjanta”. Zarówno dzieci jak i wspomniany gość złożyli swoim babciom i dziadkom życzenia oraz odśpiewali tradycyjne „sto lat”, co więcej przedszkolaki zrobiły to także piosenką zaśpiewaną po angielsku. Towarzyszył im też muzyczny akompaniament. Po części oficjalnej nastąpiła ta mniej stresująca dla dzieci i mniej wzruszająca dla babć i dziadków. Dzieci wręczyły kwiaty oraz wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku, na który składały się głównie domowe wypieki rodziców małych artystów.

Zarówno w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Żurominie, jak i nr 2 w młodszych grupach również odbyły się uroczyste przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka, na które przybyli ci wspaniali goście.
Do wzruszających życzeń dołącza się również redakcja Kuriera. Szanowne Babcie i Szanowni Dziadkowie żyjcie w zdrowiu i radości szczególnie tej z wnuków.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB