Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Tradycji stało się zadość

2016-02-02 08:55:24 (ost. akt: 2016-02-02 09:01:33)
Tegoroczni maturzyści w polonezie

Tegoroczni maturzyści w polonezie

Autor zdjęcia: fot. mr

Podziel się:

Tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcacego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie w sobotę 23 stycznia bawili się na swoim balu maturalnym. Uczynili tym samym zadość polskiej tradycji, która już na stałe wpisała się w harmonogram imprez szkół ponadgimnazjalnych. Maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, zaproszonymi gośćmi, nauczycielami oraz rodzicami spędzili tę wyjątkową noc w żuromińskiej sali "Amorek".

Marta Ronowicz
m.ronowicz@kurierzurominski.pl

Bal maturalny uczniów klas trzecich żuromińskiego LO rozpoczęli przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Oprócz słów wstępu, powitaniu zebranych gości oraz kilku słów na temat widma zbliżającego się egzaminu maturalnego uczniowie złożyli przede wszystkim podziękowania. Ich adresatami byli wychowawcy klas maturalnych: Ewa Marzec, Marta Liszewska, Edyta Gołębiewska, Joanna Królikowska, Justyna Czarnomska oraz dyrekcja, nauczyciele, rodzice na czele z przewodniczącym oraz wszyscy zebrani goście, wśród których byli ks. Kazimierz Kowalski oraz ks. Mateusz Molak. Uczniowie poszczególnych klas złożyli im serdeczne podziękowania oraz obdarowali kwiatami. Szczególnie podziękowali również Mariuszowi Milewskiemu za czas i pracę włożoną w przygotowanie ich do odtańczenia tradycyjnego poloneza. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Wojciech Gralewski, który odczytał także list skierowany do maturzystów od Starosty Żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego oraz Przewodniczący Rady Rodziców.
Po uroczystym wstępie, przemówieniach i podziękowaniach uczniowie zaprezentowali to, co przygotowywali najdłużej – poloneza. Ilość figur oraz skomplikowany układ poloneza sprawiła, że gdyby nie sygnalizacja nikt nie zorientowałby się, że w połowie tańca doszło do zmiany partnerek. Ze względu na większą liczbę uczennic na jednego tancerza przypadały dwie partnerki. Za pięknego poloneza i włożony w niego trud maturzyści otrzymali gromkie brawa.
Potem już był czas na chwile oddechu, gdy po części oficjalnej stres i emocje opadły. Uczniowie bawili się do późnych godzin nocnych. To ich jedyny w życiu bal maturalny. Niech będzie zapowiedzią dobrze zdanych egzaminów maturalnych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB