Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Żuromin. Antynarkotykowe spotkania z uczniami

2016-02-03 15:02:15 (ost. akt: 2016-02-03 15:19:08)
W piątek odbyło się spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie

W piątek odbyło się spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Żurominie

Podziel się:

W styczniu we wszystkich szkołach w gminie Żuromin odbędą się warsztaty profilaktyczne. Na spotkaniach pedagog Andrzej Piasecki rozmawia z uczniami między innymi o skutkach brania dopalaczy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W ramach realizacji programów profilaktycznych Urząd Gminy i Miasta Żuromin poprzez Ośrodek Pomocy Rodzinie i Uzależnień zorganizował spotkania uczniów z pedagogiem Andrzejem Piaseckim. W sumie w styczniu odbędzie się 17 takich spotkań. Piasecki odwiedzi wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja na terenie gminy Żuromin. Warsztaty są kolejnym przedsięwzięciem o tematyce narkotykowej. To nie pierwsze spotkania Andrzeja Piaseckiego z żuromińską młodzieżą. Takie spotkania odbywają się od kilku lat. Andrzej Piasecki mieszka w Gdyni, jest pedagogiem i zajmuje się między innymi działaniami profilaktycznymi w zakresie dopalaczy, narkotyków i alkoholu. Celem spotkań, które odbywają się w tym miesiącu jest uświadomienie młodym ludziom, jakie skutki ma zażywanie narkotyków i dopalaczy, co to są za substancje, z czego się składają. Uczniowie dowiadują się, że w dopalaczach są różne substancje chemiczne, w tym także drobno zmielone szkło i metal. Przestrzega również przed tzw. pigułkami gwałtu, które są obecne na wielu imprezach i podawane zwłaszcza młodym kobietom bez ich wiedzy. Warsztaty są prowadzone w sposób przystępny dla młodych ludzi. Nie są im przedstawiane tylko statystyki. Często na dramatycznych przykładach Piasecki pokazuje, jak może się skończyć branie dopalaczy. Często jednorazowe zażycie środka kończy się śmiercią nawet bardzo młodych ludzi. Uczniom pokazywane są zdjęcia, które przedstawiają zmiany w wyglądzie po braniu narkotyków i innych substancji. Piasecki podkreśla, że życie to najcenniejszy dar, jaki ma człowiek a można je stracić przez jedną nieprzemyślaną decyzję. Uczniowie dowiadują się, że medycyna bywa bezsilna wobec wielu substancji, które znajdują się w dopalaczach.
W ramach realizacji programów profilaktycznych na terenie gminy Żuromin odbędą się warsztaty dla nauczycieli a także dla rodziców.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1924161 | 46.112.*.* 4 lut 2016 06:25

  Można byłoby takie nauczanie prowadzić na lekcja religii, nie byłyby pieniądze wrzucane w błoto.do 178.42, nie słyszałeś wypowiedzi P.Merkel o wychowaniu seksualnym imigrantów?to nasz obowiązek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mgr #1923987 | 78.88.*.* 3 lut 2016 21:03

  Mnie się wydaje, że 17 spotkań niczego nie załatwi. W celu zapobiegania wszelkiego rodzaju patologiom i nałogom powinno się opracować nowy program nauczania. Program ten powinien uwzględniać między innymi przedmiot obejmujący te zagadnienia. Uczeń powinien być zobowiązany do opanowania pewnego zasobu wiedzy w tej dziedzinie, a kończyło by się to oceną na świadectwie szkolnym. Postulował bym również edukację prawną. Szkoda, że Pani Ewa Jabłońska nie napisała ile te warsztaty będą kosztować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do Pokreta #1923955 | 178.42.*.* 3 lut 2016 20:41

   Ja ciebie Pokret doceniam ,temperatura no dworze wzrasta i obawiam się ,że coś się z Tobą złego dzieje. Wszystko wsadziłeś do jednego garnka a czy z tego wyjdzie porządny bigos to ja się obawiam. Poczytaj sobie co napisałeś i zweryfikuj bo stracisz na autorytecie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1923858 | 46.112.*.* 3 lut 2016 19:13

   Tak, czemu nie wspomniano nic o alkoholu etylowym i papierosach, o uzależnieniach, skutkach ubocznych, stratach na leczeniu, zysku budżetu???? To moze artykuł o zbawiennym wpływie alkoholu na ludzi? Szczególnie na posłów,senatorów, prokuratorów,sędziów, księży,policjantów. Ten zastrzelił żonkę, tamten zawadził za latarnie, ktoś wysyłał po jogurt,ktoś dachował albo wjechał do rowu, kilku spało na sali obrad albo jechali pod prąd i coś tam coś tam. A morfina w plastrach czym się różni od marychy w aptece? Ano tym,że marycha w aptece to spadek zysków mafii. A z dopalaczami słabo się walczy, rząd nie ma pomysłu i ludzie umierają a wystarczy uwolnić znikome ilości maryśki.To lek stosowany przez ludzi przed Chrystusem, za jego bytności i po. Policja zajęła by się innymi przestępcami np. mogliby jechać do niemiec i pomagać w nawracaniu imigrantów a policjantki mogłyby uczyć obyczajów seksualnych kozichsynów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz