Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Burmistrz na jeden dzień

2016-02-11 14:56:45 (ost. akt: 2016-02-11 15:07:01)

Podziel się:

Krystian Kucharski uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie został burmistrzem… na jeden dzień. Krystian w ten niezwykły dzień ciężko pracował. Spotkał się z urzędnikami, mieszkańcami i dyrektorami. - To nie jest łatwa praca – mówił młody burmistrz.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

„Stało się, Żuromin ma nowego burmistrza” - napisaliśmy w piątek na naszym facebookowym fanpage’u. Internauci jednak nie dali się zwieść. Od razu wyczuli, że to jakaś chwilowa zamiana. I tak rzeczywiście było. W fotelu burmistrza na jeden dzień zasiadł Krystian Kucharski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. To była nagroda, którą uczeń wygrał w licytacji na rzecz Domu Dziecka w Rypinie. Kwestę zorganizowała społeczność ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie.

W Urzędzie i w terenie
Dzień pracy nowego burmistrza zaczął się od ósmej. Krystian w asyście burmistrz Anety Goliat odwiedził wszystkie wydziały Urzędu i zapoznał się z zadaniami, jakie wykonują urzędnicy.
Potem przyszła kolej na oficjalne przejęcie zarządzania gminą. Burmistrz Aneta Goliat podpisała akt powołania pełnienia funkcji Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin (film znajduje się na naszym facebooku).
No i zaczęło się. Najpierw nowy Burmistrz spotkał się z dziennikarzami, potem do burmistrza przyszli mieszkańcy jednego z żuromińskich osiedli, żeby negocjować w sprawie drogi, następnie nowy burmistrz wyjechał w teren, aby spotkać się z dyrektorami przedszkoli. Na koniec jeszcze trochę papierkowej roboty w sprawie protestów kurnikowych i… fajrant.
Jak było?
Oddajmy głos Krystianowi.
- Nie jest to łatwa praca – pisze Krystian na facebooku.
Na pytanie, czy będzie kiedyś chciał być burmistrzem, odpowiedział z kolei: „Nie mogę potwierdzić i nie mogę zaprzeczyć, zobaczymy, co pokaże czas.”
Trzeba przyznać, że zadatki na polityka to Krystian ma.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB