Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Cały powiat czyta dzieciom

2016-02-15 15:17:41 (ost. akt: 2016-02-15 15:19:36)
Grupa dzieci korzystających z oferty Biblioteki mogła wysłuchać fragmentów utworów czytanych przez gości

Grupa dzieci korzystających z oferty Biblioteki mogła wysłuchać fragmentów utworów czytanych przez gości

Podziel się:

Starosta, burmistrz, dziennikarz, pielęgniarki, harcerze odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Żurominie. Przedstawiciele różnych profesji, samorządów i stowarzyszeń czytali dzieciom z naszego powiatu. - To dopiero początek – mówi dyrektor biblioteki Joanna Rakoczy – Akcja trwać będzie cały rok i przeczytamy jeszcze niejedną książkę – dodaje.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Ferie zimowe w Powiatowo - Miejskiej Bibliotece w Żurominie były okazją do zainaugurowania akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Najmłodszym odpoczywającym w bibliotece od poniedziałku czytali książki przedstawiciele różnych zawodów, ale i władze miasta i powiatu.
- Dzieci mogły nie tylko posłuchać ulubionych lektur naszych gości, ale też ich poznać osobiście– tłumaczy dyrektor biblioteki Joanna Rakoczy.
I tak wizytę w bibliotece od wtorku złożyli (2 lutego) dyrektor ŻCK Piotr Wlizło, który czytał najmłodszym „Złoto Gór Czarnych” Alfreda i Krystyny Szklarskich, w środę burmistrz Michał Bodenszac, który czytał dzieciom „Janko Muzykanta” Henryka Sienkiewicza, w czwartek starosta Jerzy Rzymowski czytający „Kacperiadę” Grzegorza Kasdepke a w piątek Adam Ejnik redaktor Kuriera Żuromińskiego przeczytał fragment „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara.
W drugim tygodniu ferii w bibliotece pojawiły się przedstawicielki szpitala Małgorzata Krajewska i Ewa Przasnyska, które czytały dzieciom „Kubusia Puchatka”. W akcji również uczestniczyli harcerze z Żuromina.
- Nasza akcja trwać będzie przez cały rok, więc gości będziemy mieli znacznie więcej – mówi dyrektor biblioteki – a i dzieci będą mogły poznać klasyki literatury dla najmłodszych – dodaje.
A dzieci? Były zadowolone i jak wspomina nasz redaktor, dały się porwać magii czytania.
- Wizyty naszych gości były dla naszych młodych czytelników urozmaiceniem codziennych zajęć – podsumowuje Joanna Rakoczy.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mgr #1936698 | 78.88.*.* 20 lut 2016 22:26

    Edukacja seksualna jest jak najbardziej wskazana, ale w przeciwieństwie do POKRĘTA dla słuchaczy w tym wieku wybrał bym mniej odważną lekturę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pokręt #1932495 | 46.112.*.* 15 lut 2016 19:30

    Czy takie książki są zakazane jak "Kamasutra" czy też "Sztuka Kochania"?, mógłby to czytać np. nasz pierwszy po Bogu na parafii. Na takie przedstawienie wysyłam córkę, syna i dzieci sąsiadów.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz