Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Z Kubusiem Puchatkiem i dziewczynką Matyldą w Stumilowym Lesie

2016-02-29 15:09:21 (ost. akt: 2016-02-29 15:27:27)
Grupa dzieci korzystająca z oferty Biblioteki w ramach projektu "Ferie z Bibliotekę 20016"

Grupa dzieci korzystająca z oferty Biblioteki w ramach projektu "Ferie z Bibliotekę 20016"

Podziel się:

Przypomnijmy, że w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Powiatowo – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie zainaugurowana została ogólnopolska akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom" W drugim tygodniu grupa dzieci mogła skorzystać z oferty Biblioteki w ramach projektu "Ferie z Biblioteką 2016" i spędzić swój wolny czas na zabawie i atrakcjach przygotowanych przez pracowników biblioteki oraz zaproszonych gości.

W dniach 8 – 12 lutego w Powiatowo - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie było gwarno i wesoło za sprawą dzieci spędzających swój wolny czas w ramach projektu "Ferie z Biblioteką 2016". Zaproszeni goście podobnie jak w pierwszym tygodniu odwiedzili Bibliotekę Publiczną i czytali dzieciom klasyki literatury dla najmłodszych. Wśród lektorów znalazły się pielegniarki – Przedstawicielki Szpitala Powiatowego Małgorzata Krajewska i Ewa Przasnyska, które zabrały dzieci do Stumilowego Lasu, gdzie spotkały się m.in. z Kubusiem Puchatkiem, wiecznie smętnym osłem oraz wiecznie brykającym Tygrysem. Na wstępie wyjaśniły one jednak dzieciom, jaka jest rónica między pielęgniarką a położną i że nie chodzi tylko o kolor paska na pielęgniarskich czepkach. W ramach bibliotecznej akcji dzieci odwiedziły rówież harcerze. Zapoznali oni słuchaczy z dziewczynką Matyldą, która odkryła w sobie magiczną moc. Po lekturze dzieci z pasją wykonały zimowe miasteczko z płatków kosmetycznych. Kulminacja Ferii z Bibilioteką nastąpiła 11 lutego. To właśnie tego dnia milusińskich odwiedziła grupa artystyczna O'karyna. Zabaw, uciech i prezentów było co niemiara. Na zakończenie imprezy był poczęstunek i pamiątkowe kubki oraz worki z nadrukiem bibliotecznym. - Aby dzieciom przez cały rok przypominały: jak spędzać ferie zimowe to tylko u nas w Bibliotece Publicznej w Żurominie – mówi Joanna Rakoczy dyrektor biblioteki.

Ostatni dzień ferii w bibiotece choć pożegnalny, nie do końca należał do smutnych. Walentynki, to dzień, w którym "serce czeka na serce". Dzieci w tym dniu przygotowali dla organizatorów serca – zwieszki, którymi ich obdarowali. Na koniec dyrektor biblioteki zabrała dzieci w świat bajek Jana Brzechwy, czyli Kaczki Dziwaczki, Żuka zakochanego w Biedronce, Samochwały i Skarżypyty. Dzieciaki same kończyły wersety czytanych bajek. - Można śmiało stwierdzić, że czytanie zbliża pokolenia, a twórczość Jana Brzechwy jest ponadczasowa – podsumowuje dyrektor.

Wszyscy uczestnicy ferii chcą podziękować gościom, którzy poprzez swoje zaangażowanie w czytanie książek w bibliotece w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" pozwolili przenieść się im do magicznego świata bajek i literatury dla najmłodszych.

Powiatowo – Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie wraz z uczestnikami projektu składa serdeczne podziękowanie dla F.H.P Prodmax Robert Lichoń - firmy , która była sponsorem łakoci dla dzieciaków.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. qwdfqw #1943125 | 5.172.*.* 29 lut 2016 22:24

    co to za laska z lewej strony? ^^

    ! - + odpowiedz na ten komentarz