Poniedziałek, 16 września 2019. Imieniny Jagienki, Kamili, Korneliusza

Żuromin. Apel o mundurowych

2016-03-07 15:54:09 (ost. akt: 2016-03-07 15:55:27)
Zdaniem Marka Budzicha w powiecie potrzebnych jest więcej policjantów

Zdaniem Marka Budzicha w powiecie potrzebnych jest więcej policjantów

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Radny Marek Budzich chce, żeby w Żurominie było więcej policjantów. Wnioskuje u radnych o zwrócenie się z apelem do odpowiednich instytucji o zwiększenie liczby policjantów w powiecie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W ubiegłą środę w Żuromińskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców bloków przy ulicy Wyzwolenia i ulicy Szkolnej z policjantami. Rozmawiano o bezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczył również radny Marek Budzich.
W związku z tym zaproponował, żeby Rada Powiatu skierowała apel do Komendanta Głównego lub Ministerstwa o większą liczbę policjantów w żuromińskiej Komendzie. Propozycja padła na sesji 26 lutego.
- Główną konkluzją spotkania było to, że policjantów w Żurominie jest za mało - mówił Marek Budzich o spotkaniu w ŻCK.
Zdaniem radnego argumentem we wspomnianym apelu może być zjawisko narkomani w Żurominie.
- Wielu mieszkańców z drżącym głosem opowiadało, jakie ma przejścia codziennym funkcjonowaniu na tych osiedlach – mówił Budzich.
Zdaniem radnego teraz jest dobry moment, żeby wystąpić z takim apelem.
Pomysł popiera starosta Jerzy Rzymowski
-Każdy sygnał, który będzie skutkował poprawą bezpieczeństwa jest trafny i ja go popieram – mówił Jerzy Rzymowski.
Wicestarosta Ireneusz Rejmus nie jest przeciwny takiemu apelowi, ale zastanawia się, czy przyniesie to jakieś efekty. Jego zdaniem problemów żuromińska policja ma sporo. Wśród nich wymienił brak pełnej obsady w Komendzie, są wakaty, sporo samochodów policyjnych jest unieruchomionych, policjanci odchodzą z pracy na emeryturę.
- Od momentu, kiedy nie mamy swojego komendanta i zastępcy następuje powolne psucie. Na przyszłość trzeba pamiętać, żeby przynajmniej zastępca był stąd i znał problemy policji od podszewki – mówił wicestarosta Ireneusz Rejmus – nie twierdzę, że pan Komendant źle pracuje. Jeżeli wystąpimy z samym apelem, to uśpimy własne sumienie, a problem jest dużo większy.
Zdaniem wicestarosty radni powinni się spotkać i porozmawiać na ten temat, bo sam apel nic nie da.
Głos w tej sprawie zajął również radny Ryszard Dobiesz. Jego zdaniem apel może i nic nie da, ale warto spróbować
- Radykalnie niczego nie zmieni, ale jak będą media robiły jakiś reportaż i pojawią się z kamerami, to będziecie mieli podkładkę, że my o tym wiemy, że nie śpimy, że w tej sprawie zwracamy się do tych, którzy mają decyzję w rękach – mówił Ryszard Dobiesz.
Prawdopodobnie apel radnych zostanie spisany i trafi w odpowiednie miejsce.

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szalony #1952910 | 46.113.*.* 14 mar 2016 09:30

  a co to takiego mochery z ul.Szkolnej i Wyzwolenia chcą sobie załatwić prywatną ochronę przez policję zpodatków którzy wszyscy płacimy.a gdzie reszta obywateli.Kpina.A tak wogóle co takiego się dzieje w tych blokach.zróbcie porządek z mieszkańcami tych bloków bo to synowi i córki wasze tam stoją i robią sztuczny tłok.Wychowjajcie własne dzieci sami a nie zwalacie odpowiedzialność na inne instytucje takie jak szkoła czy policja

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rozmowny #1952895 | 46.113.*.* 14 mar 2016 09:09

  pan budzich chyba zaczyna juz kampanie wyborcza i nie ma pomysłów na swój program,bo jego partia upadła

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pokręt #1950553 | 46.112.*.* 10 mar 2016 19:42

  Obserwowałem dzisiaj zmotoryzowany patrol policji przy lotku u Sidziniaka, stało tam 8(słownie ośmiu) chłopa tak z piwem za pazuchą jak i w ręku. Patrol spokojnie przejechał, to,że ludzie ci blokowali wejście do sklepu im nie przeszkadzało. Mnie też nie, przejechałem dalej, policja oczywiście 20 km/h, pewnie bacznie obserwowali zakłócających porządek publiczny. Muszę wozić inny telefon by powiadamiać na numer alarmowy o działaniach patrolu. A może bezpośrednio do szefa? jaki numer do niego? Kiedy te 70 ludzi weźmie się za robotę?A tak naprawdę to co tu robić,zwolnić połowę i dobrze zarządzać tymi trzydziestoma, będzie OK.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ??? #1950295 | 95.160.*.* 10 mar 2016 13:45

   W ciągu ostatnich kilku lat było kilku komendantów. Przychodzą i odchodzą i nigdy tu nie wracają . Bo co ich z naszym powiatem łączy oprócz dobrej posady - NIC. Ale byłemu staroście i burmistrzowi widocznie to nie przeszkadzało .

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Kolesiostwo. #1949505 | 83.24.*.* 9 mar 2016 15:43

    Przyczyną braku pieniędzy jest beznadziejna kolesiowska władza w Starostwie Powiatowym w Żurominie. Utrzymywanie dwóch v-ce przewodniczących Rady Powiatu kosztuje podatników rocznie 43ooozł. Czy to jest rozsądne i mądre gospodarowanie pieniędzmi podatników? W powiatowym rejonie dróg jest dwóch dyrektorów a PUP w Żurominie od dwóch lat nie ma zastępcy i PUP nie upadł wymieniać by można bez końca ale społeczeństwu widocznie takie rządy i plecienie głupot jak,,im ciszej wokół szpitala tym lepiej dla szpitala". Jakie społeczeństwo tacy Radni. Dawajcie się dalej tak okradać jak was okradają. Zamiast monitoring i bezpieczeństwo kasa dla kolesi z PSL-u.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (40)