Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Pijana kobieta staranowała słup

2016-03-11 13:30:26 (ost. akt: 2016-03-16 09:19:36)
Samochód peugeot uderzył w słup

Samochód peugeot uderzył w słup

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Srebrny Peugeot z dużą siłą uderzył w słup. Na miejscu niemal natychmiast pojawiła się karetka pogotowia. Ratownicy zajęli się kierującą. - Panie ona była taka pijana, że im prawie wypadła z tej karetki – mówił świadek zdarzenia.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Niespełna 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 40 – letnia mieszkanka Żuromina. Kobieta na prostej drodze na osiedlu Unitra uderzyła w słup od latarni.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 7 marca tuż przed 21:00. Świadkowie zdarzenia usłyszeli tylko huk i zgrzyt gniecionej blachy.
- Jak ona to zrobiła? – dziwi się jeden z mężczyzn.
Samochód – peugeot 307 zjechał z drogi przejechał chodnikiem i uderzył w metalowy słup. Jest to miejsce między blokami przy Żeromskiego a osiedlowym sklepikiem, a więc dość ruchliwe.
- Dobrze że tak późno. Tylko kilka osób spaceruje z psami. Jeszcze godzinę, dwie temu był tu większy ruch – tłumaczy mi rozmówca.
Na miejscu bardzo szybko pojawiła się karetka pogotowia. jak tłumaczą świadkowie, na miejscu wypadku znalazła się przypadkowo, gdyż ratownicy jechali na osiedle w innym celu.
Ratownicy udzielili poszkodowanej pomocy, a następnie odwieźli ją do szpitala.
- Panie ona była taka pijana, że im prawie wypadła z tej karetki – mówił świadek zdarzenia.
Na miejscu pojawił się również patrol policji.
Okazało się, że kobieta jest rzeczywiście pijana. W wydychanym powietrzu miała około 3 promili alkoholu.
Prowadzenie pojazdu w taki stanie to przestępstwo. 40-latka straciła prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi jej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (jest to już przestępstwo). Sąd może wymierzyć karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Sądy w przytoczonym przypadku zobligowane są do stosowania obok kar, o których mowa powyżej, środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu lub pojazdów określonego rodzaju od roku do lat 10 (art 42§2 w/z z 43§1 kk).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marcelina #1957079 | 46.169.*.* 18 mar 2016 23:02

  Za jazdę po pijanemu powinna być kara dożywotniego pozbawienia prawa jazdy. Byłoby więcej miejsc parkingowych hehehehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Przyszły prokurator #1952899 | 94.254.*.* 14 mar 2016 09:11

  Zależy kto siedzi za kierownicą, wielu wysoko postawionych unika kary ze wzgledu na powiązania rządowe,z klerem i z innymi. Nawet ja nic nie moge zrobić. Kara jest dla ludzi o najmniejszym statusie społecznym. Tak było, jest i będzie. Nawet wysocy rangą dostojnicy kościelni muzułmańscy piją zakazaną wódkę i włos im z głowy nie spadnie a za słuchanie muzyki zachodniej ukarali 16-latka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. słodowy #1952403 | 178.56.*.* 13 mar 2016 12:50

   Pijani kierowcy to plaga na polskich drogach. Surowo karać i napiętnować! Zaczą od podania danych, niech wszyscy wiedzą kto to, nie się wstydzi tego co zrobił!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Japa #1952072 | 178.42.*.* 12 mar 2016 21:03

    Co jak co ale przecież jest równouprawnienie. To co to , już babie nie wolno się wódy nachlać i formalnie przykładowo przypakować w palmę?. Jest demokracja ? jest; Miała taką potrzebę ? Miała. Nawaliła się jak meserszmit ? Nawaliła. A kto jej podskoczy. Zrobiła co zrobiła i odpokutuje. Jest okazja , jutro rekolekcje, wykaże skruchę i chęć poprawy , wielebny rozgrzeszy teraz troszeczkę pospaceruje a może rowerkiem pojeździ , chyba , że Sad da zakaz ale to przecież nie bezie wyrok tylko posiedzenie przy kawie i ciasteczkach jak mówi jaki więc wiec można wstawić swój komentarz i olać a do tego jak się jest obywatelem pierwszego sortu to nie ma sprawy. Co tam jakiś sąd, który przeszkadza skoro moje dobro jest ważniejsze od prawa. Czy dobrze mówię panie " Przyszły prokurtatorze?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Przyszły prokurator #1951691 | 164.126.*.* 12 mar 2016 10:58

    Tego co oceniał bez badania do mnie, ja bym mu dał 3 lata bez zawiasów, stwierdzenie zawartości alkoholu we krwi potwierdzają badania. A gdyby miała wylew i leciała z rąk, albo miała wstrząs mózgu? ten głupawy rozmówca mógłby się zastanowić.A gdyby to jego dziecko było to zaraz by mówił,że trzeźwa była.A rozmówca był badany, może to on szedł środkiem drogi, kierująca musiała zastosować manewr i uderzyła w słup zamiast w niego? to wielkie poświęcenie z jej strony, naraziła życie by ratować takiego kabla.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (12)