Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Bieżuń i Lubowidz ukarane

2016-03-16 08:46:27 (ost. akt: 2016-03-16 15:38:07)

Podziel się:

Gmina Bieżuń i Gmina Lubowidz podobnie jak Gmina Żuromin zostały ukarane prze Ochronę Środowiska za niewłaściwy poziom redukcji odpadów komunalnych.

Sytuacja jest podobna jak ta w przypadku Gminy Żuromin. Śmieci od mieszkańców odbierały Żuromińskie Zakłady Komunalne. Kary nałożone na te dwa samorządy są o wiele niższe niż kwota, którą ma zapłacić gmina Żuromin. Przypominamy Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na Żuromin karę w wysokości 66,5 tysięcy złotych. W Bieżuniu kara została nałożona za 2014 rok w listopadzie ubiegłego roku. Kwota kary to 4 129 złotych. Bieżuń karę zapłacił. W przypadku Lubowidza kara wynosi 6 359 złotych. Została nałożona za niewykonanie obowiązku ograniczenia odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w 2013 roku. Lubowidz kary jeszcze nie zapłacił. Samorząd prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na odbiorcę śmieci.

Ewa Jabłońska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB