Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Dwa prawka zabrane dożywotnio

2016-03-16 15:25:57 (ost. akt: 2016-03-16 15:30:41)
Kierownik Jan Składanowski przekonuje, że nie wolno wsiadać do samochodu po alkoholu

Kierownik Jan Składanowski przekonuje, że nie wolno wsiadać do samochodu po alkoholu

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Policjanci z Żuromina tylko w tym roku zabrali dożywotnio dwa uprawnienia do kierowania pojazdami. – Przyczyną jest recydywa. Kierowcy pozwolili sobie prowadzić pojazd po spożyciu, mimo że mieli zabrane uprawnienia – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski – W takich przypadkach nie będziemy mieli litości – dodaje szef żuromińskiej drogówki.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Żuromin nie należy do powiatów, w których popełnia się dużo wykroczeń i przestępstw drogowych. Należy wręcz do najbezpieczniejszych w Polsce. Niemiej zdarzają się i u nas przypadki sporych nadużyć. Wtedy zaczyna działać policja.
- Niestety w ostatnich dniach mieliśmy dwa przypadki dożywotniego zabrania prawa jazdy - mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego st. aspirant Jan Składanowski.
Kierownik Składanowski tłumaczy nam, że dożywotnie zabranie uprawnień nie jest złośliwością, ale koniecznością. Sprawcy wykroczeń, a nawet przestępstw, mimo że już mieli zatrzymane uprawnienia, to kierowali pojazdami.
Są to mieszkańcy gminy Żuromin i gminy Lutocin. Kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.
- Mieszkańcy ci stracili prawo jazdy na zawsze – mówi Składanowski.
W powiecie żuromińskim jest jeszcze kilka osób, którym grozi kolejna sankcja. Policja wie o nich i zdaje sobie sprawę, że oni też mogą próbować podobnych zachowań.
- Będziemy w takich przypadkach bezwzględni. Przestrzegamy, że oni w przypadku podobnych prób, również będą musieli stracić prawo jazdy – przekonuje Składanowski.
Policja za naszym pośrednictwem apeluje, żeby pilnować się i przede wszystkim nie wsiadać do pojazdu, będąc po spożyciu alkoholu, czy pod wpływem innych środków odurzających.
- Zwracamy się też z prośbą do osób, które są świadkami podobnych zachowań, żeby je uniemożliwili - mówi Składanowski.
Kierownik podkreśla, że zabierając komuś kluczyki lub dzwoniąc na policję, możemy uratować ludzkie życie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1960004 | 46.112.*.* 23 mar 2016 04:31

  Nie mogę spać jak pani Mogherini rozpłakała się na konferencji po zamachach. A zajmowane przez nią stanowisko jest od spraw bezpieczeństwa. My co prawda nie płaczemy,podobno zamówiono dla wojska kilka ton różańca(inne służby też go dostaną, ja również proszę o jeden) i tym nasi będą walczyć. W dobie poważnego kryzysu w Europie przedstawiciel płacze? Następnie zapewne potępi działania terrorystów. A co na to pani Merkel? będzie nawoływała do kultury współżycia. Czy nasz najwyższy D.T. wyszedł ze schronu? może i wyszedł bo to dzisiaj dzień wypłaty.Polacy mieli na 7 lat zatrzymany rynek pracy w Niemczech, nasi pracowali i pracują na PKB.I co z tego wynikło? będą pracować na leni i terrorystów. Szczęściem jest to,że nie mamy socjalu i to obroniło nas od napływu ludzi. Kto syryjczykom rozpętał piekło w ich kraju? nasza policja powinna byc postawiona w stan gotowości od dawna, profilaktycznie rewizje w mieszkaniach obcokrajowców przebywających w meczetach, podsłuchy(mamy ludzi znajacych ten język?) nie tylko Polaków. Drogówka powinna szczegółowo sprawdzać ludzi z brodą, w chustach, kolorowych. Społeczeństwo powinno być szkolone od zagrożeń. lepiej teraz niż będzie za późno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kasa #1957845 | 83.31.*.* 19 mar 2016 21:12

  Kasa i to że nie potrafi w życiu robić NIC kompletnie NIC. Ci co uczęszczali z nim do technikum na ten temat wiedzą najwięcej. Po technikum w tym wieku trzeba odejść jak najszybciej na emeryturę bo PiS to niebawem zrobi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 123 #1957827 | 95.160.*.* 19 mar 2016 20:38

   Po siwych skroniach kierownika ruchu wynika, że jest jednym ze starszych policjantów. Więc co lub kto go jeszcze trzyma w służbie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

   1. Marcelina #1957059 | 46.169.*.* 18 mar 2016 22:39

    Nóż w kieszeni się otwiera czytając te komentarze. Nikt nie przepada za policją ale w tym przypadku to chyba słuszna decyzja. Też jeżdżę samochodem i nie chcę żeby jakiś pijany recydywista pozbawił mnie życia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. miro #1957049 | 178.183.*.* 18 mar 2016 22:26

    Nie wyzywaj od kapusiów. Jeżeli nie będziemy informować odpowiednich służb o takich przypadkach to nigdy nie będzie sprawiedliwości w naszym kraju. Po przejęciu władzy przez PIS jest światełko w tunelu. Złożenie zawiadomienia o pedejrzeniu przestępstwa to obowiązek obywatelski (nawet J.Składanowski tak twierdzi)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (28)