Poniedziałek, 16 września 2019. Imieniny Jagienki, Kamili, Korneliusza

Lubowidz – Zieluń. Zderzenie z potężnym łosiem na wojewódzkiej 541

2016-03-18 11:12:04 (ost. akt: 2016-03-25 09:50:41)
Dwa łosie wbiegły na drogę. Jeden z nich uderzył w samochód

Dwa łosie wbiegły na drogę. Jeden z nich uderzył w samochód

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

O ogromnym szczęściu może mówić 31-letni mieszkaniec Żuromina. W niedzielę przeżył zderzenie z potężnym łosiem. Zwierzę zginęło. Żurominianinowi na szczęście nic się nie stało.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Było tuż po 18. Kierowca czarnego citroena C4 wracał do rodzinnej miejscowości. Nagle z rowu wybiegł wielki łoś.
- Widziałem go i zwolniłem – mówi 31 –latek.
Łoś przebiegł drogę. Jednak z lasu wybiegło drugie zwierzę i z impetem uderzyło w samochód. Łoś padł na jezdnię. Kierowca zatrzymał się przy poboczu i wezwał policję.
Kolizja dla kierowcy skończyła się szczęśliwie. W naszym powiecie widzieliśmy już kilka wypadków z łosiem. Niektóre z nich były tragiczne. Tym razem do nieszczęścia nie doszło.
- Zwierzę uderzyło w boczną część samochodu. Kierowca nie popełnił tu błędu. Dlatego nie karaliśmy go mandatem – mówi rzecznik żuromińskiej policji mł. aspirant Tomasz Wnuk.
Mężczyznę zbadano również na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy.
31- latek na miejscu zdarzenia był roztrzęsiony. Nic dziwnego kolizja z olbrzymim zwierzęciem nie zdarza się co dzień.
- Bałem się, że zwierzę wpadnie przez szybę do samochodu – mówi – Na szczęście nic takiego się nie zdarzyło.
Policja przestrzega, żeby w miejscach zalesionych szczególnie w godzinach 5:00-8:00 oraz 17:00-20:00 szczególnie uważać. Zwierzęta leśne wtedy intensywnie żerują i w tych godzinach zdarza się najwięcej wypadków ze zwierzętami leśnymi.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 13 marca około godziny 18:30.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Woznica #1957334 | 83.28.*.* 19 mar 2016 10:56

  Odnośnie takich zdarzeń na drodze a jest ich coraz więcej pani z broszką oraz pan w pałacu powinni zaradzić. Przybywa pojazdów, drogi staja się coraz bardziej niebezpieczne a wiec najwyższy czas aby pan minister za to odpowiedzialny wziął się do roboty i łącznie ze znakami drogowymi informującymi o zwierzynie leśnej normalnie odcinku dróg odgrodzić siatką od lasu jak to jest robione w obrębie dróg szybkiego ruchu i autostrad. Przecież te lasy są czyjąś własnością , ta zwierzyna również nie jest bezpańska, panowie leśnicy , mysliwi różnej maści polują a wiec to do ich obowiązków należny aby ich własność nie ginęła na drogach. Stać na polowanie to niech będzie stać na zabezpieczenie. Jest XXI wiek a więc trzeba się do niego dostosować. Zamiast Rydzykowi na wiercenia termalne , złote kopuły , kasę to można przelać dla bezpieczeństwa obywateli. Nie widzę problemu tylko trzeba chcieć .

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)

  1. he,he #1957171 | 46.112.*.* 19 mar 2016 07:12

   Wicepremier Mateusz Morawiecki chce skusić Polaków do powrotu do kraju. Jego zdaniem już za kilka lat poziom zarobków nad Wisłą będzie taki sam jak na Zachodzie. Zadanie, które postawił przed sobą minister rozwoju, może być trudne do zrealizowania, gdyż w Europie przebywa ponad 2 mln Polaków, a liczba ta stale rośnie. Chciałbym wszystkich Polaków, którzy wyemigrowali, widzieć znowu w kraju. Gdy tylko powrócą, będzie to wielki dzień dla Polski – powiedział Morawiecki w wywiadzie dla BBC Newsnight. Zwrócił również uwagę, że fala migracji z Polski spowolniła, a przeciętne wynagrodzenie w Polsce stanowi już 70 proc. poziomu średniego wynagrodzenia w Unii Europejskiej. Ja zarabiam już teraz 120% tego co w UE, będę musiał oddać kasę??????????

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. he,he #1957157 | 46.112.*.* 19 mar 2016 06:33

   Jakiż dopływ uczuć u aspiranta, nie ukarał człowieka, to osia powinien choć ukarać jeśli on zawinił. Samochód dachuje na ulicy, który samochód dachuje jadąc 50km/h? i nie stwarza zagrożenia? a jakby tam przechodziła matka aspiranta? Pytań jest wiele do aspiranta lecz on nie odpowie na żadne trudne pytanie. Pytam się, jakby oś wskoczył na maskę z przodu jadącemu aspirantowi to co wtedy? Na PKS policjant puknął w inny pojazd, nie podał Kurier końcowych ni początkowych ustaleń, co zrobił wtedy aspirant?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jann #1957048 | 83.31.*.* 18 mar 2016 22:25

    szkoda mi tylko łosia biedne zwierzę

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)