Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Siatkówka. Mistrzowie z Żuromina

2016-03-29 08:56:13 (ost. akt: 2016-03-29 08:59:27)
Siatkarze z Żuromina na gali kończącej turniej

Siatkarze z Żuromina na gali kończącej turniej

Autor zdjęcia: fot. 8DH

Podziel się:

Siatkarze i siatkarki z Hufca ZHP Żuromin zostali Mistrzami Polski Harcerzy w piłce siatkowej w kategorii dla zespołów mieszanych w wieku 14-16 lat. Mistrzostwa odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie zorganizowane przez harcerzy z Hufca Warmińskiego ZHP Olsztyn.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie przy ul. Turowskiego od piątku 11 marca do niedzieli 13 marca trwały Mistrzostwa Polski Harcerzy w Piłce Siatkowej. Impreza organizowana była przez harcerzy z Hufca Warmińskiego ZHP Olsztyn. Imprezę swoim patronatem objęli m.in. Paweł Papke - Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Jerzy Mróz - prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej.

Semper Fidelis z Żuromina najlepsi
Mistrzostwa organizowane były w odrębnie dla zespołów mieszanych w kategorii wiekowej 14-16 lat, oraz w kategoriach: „kobiety” i „mężczyźni” dla grupy wiekowej 17 i więcej lat.
W imprezie wzięło udział dwadzieścia harcerskich drużyn.
W pierwszej kategorii, kategorii mieszanej najlepiej ze wszystkich spisali się zawodnicy i zawodniczki z Hufca ZHP Żuromin. Semper Fidelis, Dla podopiecznych Pawła Przybysza to duży sukces. Ponadto Patryk Ejnik został wybrany jednym z najlepszych siatkarzy imprezy.

Pozostali zwycięzcy

W innych kategoriach triumfowali (kategoria 17+) Młode Wilcy, złożony z instruktorów Hufca Warmińskiego ZHP, wśród pań w tej kategorii wiekowej Mistrzyniami zostały „Rozbujane Betoniary” również reprezentujący Warmiński ZHP. W uroczystości zakończenia mistrzostw oraz rozdania pucharów i nagród udział wzięli m.in. prezesi siatkarskich związków - Paweł Papke i Jerzy Mróz.

Najlepszymi siatkarzami mistrzostw zostali:
Anna Skalska z Hufca Warmińskiego ZHP
Szymon Sokołowski z Hufca Orneta ZHP
Patryk Ejnik z Hufca ZHP Żuromin

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB