Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Kosiorek z czterem triumfami i złotem

2016-03-29 09:01:34 (ost. akt: 2016-03-29 09:05:06)

Podziel się:

Dawid Kosiorek triumfował w kategorii 82,3 kilograma w białych pasach podczas III Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu w Mińsku Mazowieckim. Zawodnik Ludus Żuromin i podopieczny Kamila Łebkowskiego wygrał cztery walki.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

III Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu organizowane przez klub Grappler Mińsk Mazowiecki odbyło się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Wśród zawodników podczas tej imprezy można było zobaczyć przedstawicieli klubu Ludus Żuromin.

BJJ – co to jest?
Brazylijskie jiu-jitsu to sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. BJJ obejmuje walkę w stójce, zwarciu i parterze. Podstawowe dwie formuły walki w BJJ to walka w gi (kimonie), walka bez gi (submission fighting). Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

Kosiorek z czterem triumfami i złotem
Znakomicie na matach w Mińsku Mazowieckim zaprezentował się Dawid Kosiorek, podopieczny Kamila Łebkowskiego.
- Pojechaliśmy na zawody bjj, na których walczy się w kimonach. Na co dzień mało robimy tego w klubie, ćwiczymy bardziej mma. Parter pod mma jest trochę inny, ale przez ostatnie trzy tygodnie przygotowywaliśmy się głównie pod te zawody – mówi Dawid Kosiorek i dodaje – Nie było łatwo, musiałem zgubić trochę kilogramów, odwodnić się, ale udało się wygrać trzy walki przed czasem przez poddania i jedną na punkty, jestem z tego zadowolony.
Zadowolony z postawy swojego zawodnika jest także trener.
- Dawid wygrał walki przez naprawdę profesjonalne poddania i jedną, deklasując przeciwnika na punkty. Pokazał, że zasługuje na niebieski pas w bjj. Śmiało mogę powiedzieć, że rośnie nam kolejny mistrz – kończy Kamil Łebkowski.

BIAŁE – 82,3 KG
1. Dawid Kosiorek – Ludus Żuromin
2. Damian Białek - Dragon Den
3. Łukasz Burzym - Klub LKSW Tajfun
3. Patryk Zając - Alliance Warszawa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB