Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wkra składa skargę na Dynamo Kijów do FIFA

2016-03-29 09:18:54 (ost. akt: 2016-03-29 09:23:44)
Łukasz Teodorczyk (z lewej) w koszulce Wkry

Łukasz Teodorczyk (z lewej) w koszulce Wkry

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Wkra Żuromin, działając w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, będzie skarżyć do FIFA na Dynamo Kijów. Powód? Dynamo nie zapłaciło żuromińskiemu klubowi 2,5 procent transferowej kwoty w ramach mechanizmu solidarności „solidarity contribution”.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Łukasz Teodorczyk to wychowanek Wkry Żuromin. W klubie z Żeromskiego 5 „Teo” jako młody chłopiec stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Trenował w drużynach każdego szczebla rozgrywkowego od najmłodszych żaków, a skończywszy na drużynie seniorów. Z czwartoligowej Wkry Żuromin przeniósł się do Polonii Warszawa, a stamtąd do Lecha Poznań. 27 sierpnia 2014 roku Łukasz Teodorczyk podpisał umowę z ukraińskim Dynamo Kijów. Ten ostatni transfer powinien przynieść Wkrze wymierne korzyści.

Należy się 2,5 procent transferowej kwoty…
W ramach mechanizmu solidarność „solidarity contribution”.
- Mamy wszelkie wyliczenia zrobione na podstawie dokumentów, umów transferowych i dokładnie wiemy, o jaką stawkę idzie gra – informuje prezes Wkry Michał Osiecki i ucina kolejne pytanie - nie mogę ujawnić żadnych kwot, obowiązuje mnie klauzula poufności.
Nieoficjalnie mówi się o kwotach w setkach tysięcy złotych.

Oficjalna skarga
Od transferu niedługo miną dwa lata, a należnych pieniędzy klub nie dostał. Cierpliwość władz klubu właśnie się skończyła.
- W ubiegłym roku wraz z PZPN-em wystosowaliśmy szereg pism do klubu Dynamo Kijów, ale pozostały one bez jakiejkolwiek odpowiedzi, zatem kierujemy sprawę na drogę sądową – mówi Osiecki.
Ostatnim etapem przed założeniem sprawy jest wpłata kaucji w wysokości trzech tysięcy franków szwajcarskich na poczet rozpoczęcia sprawy. Kaucja, jak twierdzi prezes, powinna zostać wpłacona w najbliższych dniach. Potem wszystko rozstrzygać będzie FIFA. Prawo jest po stronie żuromińskiego klubu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bogaty_od_urodzenia #1965532 | 5.187.*.* 31 mar 2016 23:14

  Wam się chyba coś popie*doliło? Kopał u Was szmaciankę i teraz każdy klub w którym będzie grał musi Wam płacić jakieś frycowe? Za co? Widzę, że ta piłka to takie samo złodziejstwo jak ZAIKS - aktorzyna dostaje dolę za film a potem jeszcze obrywki od każdej emisji tego filmu. Dlaczego pracownik dajmy na to fabryki zegarków nie dostaje działki od każdego sprzedanego zegarka tylko przysłowiowe 1500/miesiąc?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. .... #1964128 | 188.146.*.* 30 mar 2016 13:44

   // srają muchy idzie wiosna..//

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)