Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Rolnicy chcą połączenia

2016-03-31 08:28:11 (ost. akt: 2016-03-31 08:34:51)
Marcowe spotkanie w Spółdzielni było chwilami bardzo burzliwe. Rolnicy niemal jednogłośnie opowiadali się za połączeniem spółdzielni żuromińskiej z inną

Marcowe spotkanie w Spółdzielni było chwilami bardzo burzliwe. Rolnicy niemal jednogłośnie opowiadali się za połączeniem spółdzielni żuromińskiej z inną

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Producenci mleka należący do Spółdzielni Mleczarskiej w Żurominie chcą połączenia spółdzielni z innym zakładem. Najbardziej zaawansowane są rozmowy z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Sierpcu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


W środę 16 marca w Spółdzielni Mleczarskiej w Żurominie odbyło się spotkanie Zarządu Spółdzielni, Rady Nadzorczej i delegatów z gmin. Na spotkaniu była również liczna grupa rolników. Spotkanie było długie i chwilami bardzo burzliwe. Wytykano prezesowi i Radzie Nadzorczej błędy w zarządzaniu Mleczarnią. Rolnicy mówili o swoich problemach i niskich cenach skupu mleka. Na spotkaniu podjęto również decyzję, że spółdzielnia dalej nie będzie funkcjonować samodzielnie. Producenci mleka zdecydowali o przyłączeniu do innej firmy. Na drugi dzień odbyły się spotkania z trzema innymi firmami, zajmującymi się skupem mleka i produkcją. Spółdzielnia gościła szefostwo firmy „Polmlek” z Raciąża, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu i przedstawicieli Mlekovity. Spotkanie miało służyć przedstawieniu zasad ewentualnej przyszłej współpracy z innymi Choć decyzje konkretne nie zapadły, wydaje się, że rolnicy najbardziej są zainteresowani przejęciem żuromińskiej Spółdzielni przez Sierpc. Na 30 marca zaplanowano spotkanie Rady Nadzorczej OSM Sierpc z Radą Nadzorczą i delegatami z Żuromina. Spotkanie ma służyć omówieniu zasad współpracy. Prezes OSM Sierpc Grzegorz Gańko mówi, że czeka na dokumentacje żuromińskiej spółdzielni. Dokumenty są potrzebne do podjęcia dalszych działań formalnych. Szczegóły połączenia nie są jeszcze znane
- Nie jesteśmy obcy na terenie powiatu żuromińskiego, już od dawna wiele osób dostarcza nam z tego terenu mleko – mówi prezes Grzegorz Gańko – Posiadamy wiarygodność.
Jak poinformował nas prezes połączenie miałoby się odbyć na zasadach prawa spółdzielczego. Prezes po połączeniu chce utrzymać taki jak do tej pory skup mleka, daje też gwarancje nie zwalniania pracowników mleczarni.
O sprawie będziemy informować.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (78) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dla durniów #1979518 | 93.115.*.* 20 kwi 2016 22:47

  Mleczarnia nie jest zadłużona, posiada kredyt inwestycyjny (splacany terminowo) na oczyszczalnię i kredyt obrotowy (bank nie jest głupi) nie widział zagrożenia w aktualnej sytuacji. Każde przedsiębiorstwo rozwijające się takie kredyty ma. Firma ma maszyny, budynki, samochody. Ładnie się prezentuje. Dotychczas działała. Największym problemem jest nadmiar mleka, co powoduje jego (naturalny) spadek. Ale głupie chłopy oddadzą majątek za darmo. Będą płakać. Szczególnie Ci mali?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Rolnik #1977229 | 79.191.*.* 16 kwi 2016 15:11

   i co tam z tą mleczarnią?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ta #1973323 | 46.112.*.* 10 kwi 2016 17:54

   Ja chcę,że by mleczarnia upadła, rolnicy przerobią mleko na ser,będa handlować, dawać świniakom, po prostu poprawi sie nam byt, będzie wszystko tańsze. Czekam aby upadła też gmina, starostwo, komenda,szpital,sklepy.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dostawca I były dostawca #1973270 | 95.49.*.* 10 kwi 2016 16:38

    Oj czytam i nie wierzę, jak to w końcu jest... czy nie jest prawdą ze dostawcy nie otrzymali wypłaty za mleko w terminie, bo nie było na to pieniędzy w kasie?? Czy prawdą nie jest ze tzw klasy można było " zsłatwic" u pana prezesa?? Czy dostawcy są tak bardzo zafascynowani Panem prezesem ze nie widzą jego manipulacji oskarżania ludzi a wybielania siebie??czy nie jest dziwne ze w momencie kryzysu mleczarni pan prezes przestał skupować ziemię z gminy lutocin a z niektórych transakcji się wycofał ??Kochani dostawcy mleczarni żuromin stawiacie warunki a nikt z was nie pomyślał choć przez chwilę ze jeśli ktoś was nie przejmie i nie mówię tu o sierpcu yo Poprostu upadniecie??nie macie samodzielnie szansy na wyjście z tego problemu a nikt nowy przy zdrowych zmysłach się tego nie podejmie bo tu potrzeba doświadczenia. A co do Sierpca no cóż jestem byłym dostawca mleczarni żuromin od kilku lat odstawiamy mleko do osm sierpc i co wam powiem z dniem odejścia okazało się ze białko i tłuszcz nagle spadły o 1 punkt procentowy. A w sierpcu jak jest ?? Jednym słowem trzeba się starać dbać o mleko o zwierzęta to i cena jest dużo wyższa ale coś za coś tu się nie da załatwić. A jeśli chcecie takie ceny za mleko jak i my mamy to musicie poczekać aż wyrobić w sierpcu wszystkie certyfikaty i na wasze mleko. Myślicie że my się nie boimy w dobie kryzysu dodatkow dostawcy konkurencja ale jakoś nikt się nie burzy bo chyba większy da rade szybciej. A co do klanu z serok jednym słowem głupota totalna ale na kogoś trzeba złożyć winę bo przecież pan prezes i jego radni bez mlecznik są super..... ??

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. do skor...... #1973184 | 37.7.*.* 10 kwi 2016 14:47

    Skor na ministra rolnictwa..... będzie jak w bajce hehehehe

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (78)