Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

10 lat na łamach. 10 lat z Wami

2016-04-08 13:17:25 (ost. akt: 2016-04-08 13:38:13)
Gala Kuriera 2016. Z wami już 10 lat

Gala Kuriera 2016. Z wami już 10 lat

Podziel się:

Huczne było przyjęcie urodzinowe Kuriera. W sobotę w Żuromińskim Centrum Kultury świętowaliśmy swoje 10-lecie. Zaszczycili nas znakomici goście, na scenie pojawiły się wielkie talenty muzyczne, a finałem spotkania była wystawa naszych okładek.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

W sobotę wyprawialiśmy urodziny. W ten sposób uczciliśmy 10 – letnią obecność Kuriera w powiecie żuromińskim. Podczas uroczystości, która otwarta była dla wszystkich Adam Ejnik przybliżył gościom historię gazety, opowiedział o tym, jak przez te 10 lat zmieniał się skład redakcyjny i zasięg pisma.
- Najbardziej dumny jestem z tego, że nigdy nie byliśmy zależni od żadnej formacji politycznej. Jedyne czynniki, którym byliśmy podporządkowani to nasz Czytelnik oraz reklamodawca. Bez nich nie moglibyśmy istnieć – mówił redaktor Adam Ejnik.
Później pojawił się 10-kilowy tort ufundowany przez cukiernię Rosario. Ale cóż to był za tort. Dzieło sztuki.
- Szybko róbcie zdjęcia, zanim zostanie zjedzony – wołała Ewa Jabłońska.
Takich pięknych tortów, jak cukiernia Rosario, nie robi chyba nikt. Wierzchnia warstwa składała się z lukrowych okładek Kuriera Żuromińskiego poukładanych z niezwykłym pietyzmem.
Galę umilały gościom zaprzyjaźnione zespoły muzyczne. Na początek śpiewane były utwory bardziej nostalgiczne. Piosenki Jeremiego Przybory, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Jerzego Wasowskiego, Grzegorza Tomczaka zaśpiewały artystki od pani Jolanty Lipińskiej: Sara Zaniewska, Dominika Twarożyńska i Agnieszka Pilarska. Na koniec na scenie pojawił się zespół One Away prowadzony przez Andrzeja Rogozińskiego. Zespół zagrał skoczne kawałki „Mój jest ten kawałek podłogi” Mr. Zooba oraz „Kawałek do tańca” zespołu Poparzeni kawą Trzy. Było ostro, aż dziewczynom pękały struny w gitarach.
Punktem kulminacyjnym programu było otwarcie wystawy „10 lata na łamach”. Przy tradycyjnej lampce szampana goście obejrzeli wystawę 46 „jedynek” wydawanych w różnych latach.

Goście Kuriera
Na uroczystości miło nam było przywitać wielu znakomitych gości. Był z nami Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, przedstawiciele gmin: Eugeniusz Majewski i Barbara Socińska z Kuczborka, Piotr Kwiatkowski z Lutocina, Marek Tański z Rady Powiatu. Tuż przed 17 odwiedziła nas, składając życzenia, burmistrz Żuromina Aneta Goliat. Byli z nami komendanci służb: Komendy Powiatowej Policji insp. Witold Lemański i Państwowej Straży Pożarnej bryg. Adam Dobrosielski. Ponadto na gali gościliśmy kierowników i dyrektorów instytucji Andrzeja Wiśniewskiego z MOPS-u w Żurominie, Jerzego Piotrowskiego z Muzeum w Bieżuniu, Adam Witkowskiego z terenowego oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Piotra Kosińskiego z Żuromińskich Zakładów Komunalnych, Joannę Rakoczy z Biblioteki Powiatowej, Małgorzatę Kraśniewską z Biblioteki i Domu Kultury w Bieżuniu, Jacka Cecelskiego do niedawna dyrektora MGOK-u w Bieżuniu, Ireneusza Kramkowskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Gośćmi naszymi byli także członkowie stowarzyszeń Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia wiceprzewodniczący Zbigniew Dobrowolski i Żuromińskiej Grupy Historycznej – Tadeusz Manista, Sławomir Topolewski, Marcin Jabłoński, Marek Oryl i Tomasz Kalkowski. Nasze urodziny zaszczycił także Lech Zmarzły z firmy Domex, Aleksandra Olszyna z firmy Klonik, Małgorzata Kalinowska z drogerii Jasmin i dyrektor Cedrobu Stefan Chrzanowski.
Wśród naszych gości byli też wspaniali seniorzy z Kuczborka, Sarnowa i Zielonej, którzy licznie odwiedzili nas podczas uroczystości.
Był też z nami mecenas polskiej kultury Krzysztof Grędziński z Zielonej i gospodarz uroczystości dyrektor ŻCK Piotr Wlizło.

Podziękowania
Nasz jubileusz mógł zostać zorganizowany dzięki naszym przyjaciołom.
Dziękujemy!
Całej drużynie Żuromińskiego Centrum Kultury, która wspierała nas na każdym kroku: dyrektorowi Piotrowi Wlizło, Beacie Sobieraj, Marzenie Wieczorek, Tomaszowi Krzywdzie i Krzysztofowi Stankowskiemu.
Zbigniewowi Przywitowskiemu właścicielowi Złotej Kurki, Kuropaszu za wsparcie materialne.
Państwu Zielińskim i Cukierni Rosario za wspaniały tort.
Firmie Cedrob, masarniom Motylewski&Zaborowski z Bieżunia oraz Piotr Kwiatkowski z Lutocina za pyszny poczęstunek.
Braciom Markowi i Łukaszowi Zieliński z restauracji Zacisze za słodkie pyszności. Agnieszce i Markowi Rucińskim z restauracji „U Rucińskich” za pyszny żurek.
Jolancie Lipińskiej i jej wspaniałym śpiewaczkom, Andrzejowi Rogozińskiemu i zespołowi One Away – to oni porwali nas w nastrojowe, a potem skoczne otchłanie, którymi włada Apollo bóg muzyki.

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-6-picture5707937c8e227.jpg
Mocna ekipa historyczna z Bieżunia


https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-8-picture570793970a582.jpg
Dyrektor firmy Cedrob Stefan Chrzanowski

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-7-picture570793bf9248d.jpg
Dyrektor ŻCK Piotr Wlizło

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-4-picture570793da03055.jpg
Życzenia składa nam burmistrz Aneta Goliat…

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-3-picture570793e187394.jpg
Życzenia od starosty Jerzego Rzymowskiego

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-5-picture57079407b485a.jpg
Komendant KPP Żuromin insp. Witold Lemański

https://i.wm.pl/00/08/38/00/n/1-picture570795751b099.jpg
Zebrało się nas ponad 70 osób


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pokręt #1972000 | 46.112.*.* 9 kwi 2016 06:29

    Miło być razem 10 lat. Poruszacie wiele tematów, brak mi jednak omawiania spraw gospodarczych w regulacjach na najwyższym szczeblu o związkach wyznaniowych nie wspomnę. Można by załączyć taki tekst"Na 3 miesiące przed wejściem w życie elektronicznych kontroli podatkowych, jedna trzecia przedsiębiorców deklaruje, że w ogóle nie słyszała o Jednolitym Pliku Kontrolnym – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Sage wśród klientów. Od początku lipca urzędy skarbowe zaczną przeprowadzać elektroniczne kontrole skarbowe z wykorzystaniem JPK. W przypadku nieprzekazania do kontroli pliku lub przekazania pliku z błędami, przedsiębiorcom grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.".Należy tu rozwinąć temat. Rządzącym zależy na zniszczeniu firm? czy na domiarze? jak to miało miejsce za PO, były instrukcje co do celu kontroli. Tak znienawidzona dziesięcina opisywana w podręcznikach historii byłaby dla ludu luksusem. Obecnie 90% dochodu zabiera państwo dla siebie. Żyjemy w czasach wielkiego niewolnictwa i to powinna gazeta przerabiać. Cieszy mnie fakt, że nie opisujecie Pani Gesler i innych.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jAnQ #1971589 | 8 kwi 2016 14:12

    A gdzie zdjęcie tortu?!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz