Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Pechowy zakręt w Kuczborku

2016-04-11 15:02:22 (ost. akt: 2016-04-19 09:15:47)
Zdjęcie z miejsca zdarzenia. Czołowe zderzenie BMW z fordem mondeo

Zdjęcie z miejsca zdarzenia. Czołowe zderzenie BMW z fordem mondeo

Autor zdjęcia: fot.ae

Podziel się:

Kierowca samochodu BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka forda mondeo. To kolejna w tym miesiącu przestroga dla użytkowników dróg w Kuczborku. Dwa tygodnie wcześniej na tym samym zakręcie wypadł z drogi samochód ciężarowy przewożący tuczniki.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Skrzyżowanie Mickiewicza – Świerczewskiego w Kuczborku znów straszy. W jednym miesiącu doszło tam do dwóch groźnych wypadków. Najpierw wypadł z drogi ciągnik siodłowy. Zginęło wtedy 40 tuczników. Ostatnio 30 marca znów doszło na zakręcie do stłuczki. Tym razem prędkości do warunków nie dostosował 19-letni kierowca BMW. Jechał on od strony Zielonej i na zakręcie wypadł ze swojego pasa jezdni. Z naprzeciwka jechał ford mondeo. Kierował nim 72-letni mieszkaniec Żuromina. Samochody zderzyły się czołowo.
Na miejscu pojawiło się pogotowie oraz policja. Auta były w złym stanie, ale na szczęście kierowcom i pasażerom nic się nie stało.
Winny kolizji był kierowca BMW
- Ewidentną winę za zajście ponosi kierowca BMW – mówi kierownik ogniwa ruchu drogowego żuromińskiej policji starszy aspirant Jan Składanowski – Nie dostosował on prędkości do warunków jazdy – dodaje.
Do zdarzenia doszło wieczorem około godziny 19:00. Warunki na drodze nie były najlepsze. Kropił deszcz, jezdnia nie miała dobrej przyczepności.
Sprawca kolizji posiada prawo jazdy od listopada 2015. Długo się nim nie nacieszył, gdyż policja zatrzymała mu uprawnienia i złożyła wniosek do sądu o ukaranie nastolatka.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ????? #1975337 | 46.112.*.* 13 kwi 2016 19:30

    Zginęło 40 tuczników czy poległo 40 tuczników. Bo ja juz nie wiem jak to powiedzieć prawidłowo, jedni mówią zginął, drudzy poległ. Czy jest tu człowiek znajacy się, aby rozwiązać ten problem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz