Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Policjanci ratują życie. Mężczyzna mógł umrzeć, trafił na OIOM

2016-04-15 15:11:20 (ost. akt: 2016-04-15 15:14:04)
Patrole policji mogą zapobiec tragedii

Patrole policji mogą zapobiec tragedii

Podziel się:

Patrol bieżuńskiej policji natknął się na nieprzytomnego mężczyznę. 38 – latek leżał na przystanku w miejscowości Stawiszyn Łaziska. – Gdyby nie interwencja policji mężczyzna by zginął – mówił lekarz wezwany na ratunek.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl


Sobota 9 kwietnia, godzina 22:45. Policjanci z Bieżunia patrolowali tej nocy teren swojej gminy. W pewnym momencie zauważyli na jednym z przystanków dziwny kształt. Podjechali bliżej. Okazało się, że znajduje się tam człowiek. Na przystanku bezwładnie leżał mężczyzna. Czuć było ostrą woń alkoholu.
Policjanci sprawdzili czynności życiowe człowieka. Następnie ułożyli go we właściwej pozycji i wezwali służby sanitarne.

Pijany do nieprzytomności
Okazało się, że mężczyzną był 38-latek z naszego powiatu. Był pijany do nieprzytomności i nie panował nad swoimi odruchami. Mężczyzna był cały w wymiocinach.
38-latka przewieziono do szpitala w Żurominie, tam trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Dziś jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Jak relacjonują nam świadkowie wydarzeń, stan pacjenta był poważny. Lekarz miał powiedzieć, że mężczyzna nie doczekałby ranka na przystanku. Mógł na nim umrzeć.

Akcja policjantów z Posterunku Policji w Bieżuniu nie była interwencją na wezwanie. Funkcjonariusze po prostu podczas patrolu znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie. Można powiedzieć, że mieli właściwą intuicję.
Co do mężczyzny, być może dostał kolejną szansę od losu. Oby umiał ją właściwie wykorzystać.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prawdziwe dane #1976914 | 46.112.*.* 15 kwi 2016 21:06

    Warto przeczytać.Papież Pius VI gdy się dowiedział o nałożeniu podatków na majątki kościelne oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja (konstytucja ograniczała przywileje kościoła i kleru), wysłał list do carycy Katarzyny zachęcający do zrobienia porządku z Polską. Inicjatorami "Targowicy" były 4 siły Kościół, Moskwa, magnateria ( oligarchia) oraz kręgi Katolicko-Patriotyczne wystraszone unowocześnianiem i zmianami w Polsce. Wśród założycieli konfederacji targowickiej byli. 7 biskupów i Prymas należeli do "Targowicy" byli to : 1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski 2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski, 3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć, 4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki, 5. bp. Łucki Adam Naruszewicz, 6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski, 7. bp. Inflancki Józef Kossakowski, 8. bp. Przemyski Michał Sierakowski, A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież Pius VI (listownie). tzw. Konfederacja Obojga Narodów. Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać. Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak jak Listopadowych i Styczniowych jak i samych powstańców Kościuszkowskich a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nie ściągną więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle. Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej. Teraz mamy to samo, kręgom "patriotyczno-katolickim" nie podoba się konstytucja a kościół w strachu o wpływy, majątki, fundusz kościelny i etaty w szkołach ich popiera.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz