Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Poniatowo. Żeby Wkra była czysta

2016-04-18 15:33:56 (ost. akt: 2016-04-18 15:35:48)
Uczestnicy zawodów na wspólnym zdjęciu

Uczestnicy zawodów na wspólnym zdjęciu

Autor zdjęcia: fot. Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Filip Falkiewicz junior z PZW Żuromin zwyciężył w zawodach wędkarskich o Puchar Czystej Wkry. Największą rybę z kolei złowił Cezary Wyrzykowski z PZW Bieżuń.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Rozstrzygnęła się kolejna edycja zmagań wędkarskich o Puchar Czystej Wkry. Na najwyższym stopniu podium stanął Filip Falkiewicz reprezentujący juniorów PZW Żuromin, na drugim miejscu uplasował się Cezary Wyrzykowski z PZW Bieżuń, a trzeci był Marek Pajewski z PZW Żuromin.
Drużynowo najlepiej wypadli gospodarze - PZW Żuromin, drugie miejsce zajęli wędkarze z PZW Bieżuń, a trzecie juniorzy z Żuromina.

Poniatowskie zmagania w nieprzyjaznej aurze, ale fair play

Zawody o Puchar Czystej Wkry przeprowadzono w Poniatowie w niedzielę 10 kwietnia. Pogoda nie rozpieszczała wędkarzy, co też wpłynęło na frekwencję. Od rana było chłodno, wiał silny wiatr i zacinał deszcz. Warunki te niestraszne były 14 śmiałkom, którzy stanęli do sportowej rywalizacji. Wędkarze walczyli o Puchar od 7 rano w trzech sekcjach.
Rzeka tym razem nie była zbyt hojna. Brały przede wszystkim uklejki, a kto złowił płotki, ten miał dużo szczęścia.
Zwycięzca zawodów złowił również okonia. Doszło jednak do wątpliwości. Wymiar ochronny ryby wynosi 18 cm, złowiony okoń być może mieścił się w tych granicach, a może zabrakło mu 1-2 mm. Wątpliwości mieli nawet sędziowie. Wędkarz rozstrzygnął wątpliwości na korzyść ryby i okonia wypuścił.
- To postawa wymagająca pochwały – mówi Henryk Czeczko sędzia główny zawodów – Filip liczył się w zawodach i miał świadomość, że wypuszczając rybę, może je przegrać. Mimo wszystko postawa fair play nie odbiła się na wyniku, a Filip udowodnił, że oprócz sportowego ducha posiada też wysokie umiejętności wędkarskie – dodał sędzia zawodów.

Zawody z historią ekologiczną

Zawody o Puchar Czystej Wkry rozgrywane są po raz 24.
- Za rok obchodzić będziemy ich ćwierćwiecze, na które zapraszam wszystkich fanów wędkowania – mówi wiceprezes okręgowego Zarządu PZW Eugeniusz Bochenek.
- Czysta Wkra, to fundacja powiatów nadwkrzańskich, której przewodniczącym był przez wiele lat były starosta żuromiński Janusz Welenc – tłumaczy Henryk Czeczko sędzia zawodów - Wędkarze włączyli się w działalność fundacji, organizując zawody spławikowe - dodaje.

Do tej pory Puchar Czystej Wkry rozgrywany był w wielu miejscowościach, gospodarzami były różne koła: Lubowidz, Bieżuń, Radzanów. Od dwóch lat gospodarzem jest PZW Żuromin.

Organizacja
Organizatorami niedzielnych zawodów był Zarząd koła PZW Żuromin. W organizacji pomagali patroni Pucharu Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy i Miasta Żuromin. Sędziami zawodów w Poniatowie byli Henryk Czeczko – sędzia główny, Aleksander Falkiewicz – sędzia sekretarz, Wojciech Aranowski - sędzia wagowy, Dariusz Jasiński, Marek Piłat, Andrzej Fabiszewski, Krzysztof Marciniak - sędziowie sektorowi.
Z ramienia Zarządu Okręgu zawody nadzorował wiceprezes Eugeniusz Bochenek. Nagrody i Puchary wręczali laureatom starosta Jerzy Rzymowski oraz wicestarosta Ireneusz Rejmus.

Wyniki indywidualne
1. Filip Falkiewicz 1445 g
2. Cezary Wyrzykowski 1110 g
3. Marek Pajewski 850 g
4. Patryk Strózik 850 g
5. Ryszard Podowski 600 g
6. Mateusz Lipski 575 g

Wyniki drużynowe
1. Żuromin (seniorzy)
2. Bieżuń
3. Żuromin (juniorzy)
4. Działdowo
5. Nidzica

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Arek #1978824 | 217.153.*.* 19 kwi 2016 22:41

  A może by tak PSL zbudował fabrykę produkującą puchary, statuetki, dyplomy i inne gadżety, którymi co roku w dużych ilościach uszczęśliwiają społeczeństwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Wkra #1978819 | 37.7.*.* 19 kwi 2016 22:28

   więcej kurników i chlewni i wywożonych na pola i łąki obornika i gnojowicy i będziecie mieli zawody wędkarskie o puchar czystej Wkry i tak już walory naszego terenu które dawała nam Wkra zostały bezpowrotnie stracone

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Pytanie? #1978332 | 83.28.*.* 19 kwi 2016 02:43

   A Ci w środku byli za państwowe pieniądze się lansować? Nic już wam PSL-owcom nie pomoże. Wasze rządy niebawem się skończą i zostaną po was tylko nie mile wspomnienia straconych lat dla Żuromińskiego Powiatu. Przykre ale czasu cofnąć nie można.

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pokręt #1978295 | 46.112.*.* 18 kwi 2016 22:34

    I dzionek zleciał staroście, a to jest równe trzem stówkom na czysto, samochód służbowy zawiózł z kierowca i samochód przywiózł. Spracował się,aż go głowa rozbolała. Tak walczy z bezrobociem razem z zastepcą juz którys rok z rzedu. Przed wyborami dopiero się okaże co oni to nie zrobią. Tylko "daj głos na nas". Podobno myślą nad hasłem wyborczym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)