Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Powiat. Pijany kierowca (?) oferował 300 zł

2016-04-19 08:52:52 (ost. akt: 2016-04-19 09:01:05)

Podziel się:

300 zł próbował wręczyć policjantom mieszkaniec naszego powiatu. Pieniądze miały być gratyfikacją za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna trafił za kratki.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Nowopole. 9 kwietnia policja otrzymała zgłoszenie, że mogło dojść do przestępstwa. Zgłaszający tłumaczył, że widział mężczyznę, który najprawdopodobniej porusza się oplem corsą po pijanemu. Na miejscu pojawił się patrol policji. Podczas poszukiwań policjanci natrafili na samochód marki Opel Corsa. Samochód był porzucony w rowie. Kiedy funkcjonariusze prowadzili czynności na miejsce zdarzenie przybył inny samochód. W miejscu pasażera siedział mężczyzna, którego widziano wcześniej w oplu. Jak twierdzą policjanci, chciał on im wręczyć 300 zł, żeby odstąpili od czynności.
Mężczyzna rzeczywiście był pijany. Funkcjonariusze nie przyjęli pieniędzy, a mężczyznę zawieźli do Komendy w Żurominie. Stamtąd w poniedziałek przewieziono go do prokuratury.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie mężczyzna przyznaje się do próby wręczenia korzyści majątkowej, jednak nie przyznaje się, że kierował pojazdem.
Zastanawiające jest zatem, po co wręczał policjantom pieniądze?
Art. 229 kodeksu karnego mówi, że „Kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB