Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Liga Kuriera. IC Brudnice na czele w lidze

2016-04-19 09:02:29 (ost. akt: 2016-04-19 09:06:20)
Najlepsza drużyna zasadniczej części sezonu tym razem nie zanotowała wielkiego wyniku

Najlepsza drużyna zasadniczej części sezonu tym razem nie zanotowała wielkiego wyniku

Podziel się:

Rozgrywki Ekstraklasy i Ligi Kuriera wchodzą w decydującą fazę. Na siedem kolejek przed końcem na czele wciąż dwie drużyny Bartosza Budzińskiego. Podium uzupełnia Dominik Budziński i jego ŻuromińskaWisła.

Dominik Budziński
redakcja@kurierzurominski.pl

W minioną sobotę rozegrano już 30. kolejkę polskiej Ekstraklasy. W naszej Fantasy Lidze znów najlepiej spisały się drużyny Bartosza Budzińskiego. Sequoia Team i Alex dopisały do swojego konta po 63 punkty. Kluczem do sukcesu okazało się trafne wytypowanie kapitana drużyny. Większość graczy postawiła na najlepszego strzelca – Nemanję Nikolicia, który tym razem jednak zawiódł. Bartosz zdecydował się na Flavio Paixao i Adama Mójtę i wybór ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Pierwszy z nich jako kapitan (punktuje podwójnie) zdobył 14 punktów, drugi – 22.
Liderująca w naszej lidze drużyna IC Brudnice tym razem spisała się gorzej i zdobyła tylko 41 punktów. W efekcie wypadła z pierwszej setki klasyfikacji ogólnopolskiej i ma zaledwie punkt przewagi nad drugą ekipą Ligi Kuriera – Ave Żuro. Na trzecie miejsca wraca zwycięzca trzech poprzednich edycji – Dominik Budziński i jego ŻuromińskaWisła.
Faza zasadnicza Ekstraklasy już za nami. Wszystkie drużyny rozegrały ze sobą po dwa spotkania. To jednak nie koniec emocji. Czołowe osiem drużyn walczących o Mistrzostwo Polski i europejskie puchary rozegra między sobą jeszcze po jednym meczu. Pozostali stoczą pojedynki o utrzymanie w lidze. Ponadto dotychczasowy dorobek punktowy zostanie podzielony na pół.
Jak podział na dwie grupy może wpłynąć na decyzje prezesów w Fantasy Lidze? Na kogo stawiać a kogo lepiej unikać? - Po podziale punktów jednym z największych przegranych jest z pewnością Wisła Kraków. Rozgrywali oni w ostatnim czasie świetne mecze, ale ostatecznie nie załapali się do górnej ósemki – zauważa lider naszej ligi Bartosz Budziński i dodaje – Wydaje mi się, że to właśnie na piłkarzy Wisły powinniśmy stawiać w dalszej części sezonu. Ich atutem jest też fakt, że większość spotkań rozegrają na własnym stadionie.
Ekstraklasa nie odpoczywa. Już w najbliższy weekend kolejna seria gier i od razu wielki hit. W piątkowy wieczór Legia Warszawa zmierzy się z Lechem Poznań i z pewnością wśród piłkarzy z Warszawy warto upatrywać ewentualnych transferów w Fantasy Lidze. W najbliższej kolejce wyraźnymi faworytami wydają się być też Wisła Kraków i Podbeskidzie Bielsko Biała. - Grają u siebie, są podrażnieni brakiem awansu do górnej ósemki – twierdzi Budziński.
Mocno zawiedzeni mogą czuć się piłkarze i kibice z Bielska Białej. Podbeskidzie dopiero po perypetiach przy zielonym stoliku straciło miejsce w czołowej ósemce.
Runda finałowa zapowiada się niezwykle emocjonująco, zarówno w Ekstraklasie jak i Lidze Kuriera! Wciąż możesz do nas dołączyć. Kod do ligi: 298811335. Gra już z nami 81 drużyn.


1. IC Brudnice (Bartosz Budziński) 487p.
2. Ave Żuro (Bartosz Budziński) 486p.
3. ŻuromińskaWisła (Dominik Budziński) 477p.
4. Wkra Żuromin (Bartosz Budziński) 473p.
5. Niemiecki Kebab (Mateusz Ciarkowski) 473p.
6. WhiteStarPower (Dominik Budziński) 471p.
7. Dynamic (Kacper Olszewski) 467p.
8. Alex (Bartosz Budziński) 465p.
9. Klub Kokosa (Piotr Sugalski) 464p.
10. Sequoia Team (Bartosz Budziński) 460p.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB