Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Trójbój gimnazjalistów

2016-04-20 08:56:10 (ost. akt: 2016-04-20 09:06:34)
Uczniowie z gimnazjum nr 1 przed pierwszą częścią egzaminu 2016

Uczniowie z gimnazjum nr 1 przed pierwszą częścią egzaminu 2016

Autor zdjęcia: fot. Adam Ejnik

Podziel się:

Gimnazjaliści w całej Polsce zmagają się od poniedziałku z egzaminem gimnazjalnym. W poniedziałek sprawdzian dotyczył przedmiotów humanistycznych, we wtorek matematyczno – przyrodniczych, a dziś uczniowie piszą egzamin językowy.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Stres gimnazjalistów sięgnął zenitu. Uczniowie wszystkich gimnazjów w Polsce, a więc również 10 w powiecie żuromińskim, rozpoczęli trzydniowe zmagania z egzaminem.
W poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 9:00 cykl egzaminów rozpoczął się sprawdzianem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie tę część ocenili pozytywnie.
- Nie było nic, co mogłoby nas zaskoczyć – mówi Ola z Gimnazjum nr 1 w Żurominie.
Historia to przekrój wszystkich epok od Starożytnej Grecji po 1. wojnę światową. Najwięcej było jednak średniowiecza. Zarówno tego wczesnego frankońskiego, aż po jego schyłek i całą historię stosunków polsko – krzyżackich.
Wiedza o społeczeństwie z kolei wymagała uważnego czytania zadań i logiki. No może poza pytaniem o państwa Unii Europejskiej – to trzeba było wiedzieć.
O godzinie 11:00 uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Tu również nie było zaskakujących pytań i każdy uczeń powinien sobie z testem poradzić. Zaskoczeniem mogła być charakterystyka. Ta forma wypowiedzi rzadko pojawia się na egzaminie. Z reguły egzaminatorzy w ostatnim zadaniu serwują uczniom rozprawkę. Ci jednak, którzy byli mistrzami pisania rozprawek, nie powinni narzekać, bo w jednym z wcześniejszych zadań należało użyć argumentu, a i samo wypracowanie – charakterystyka w tym wypadku wymagało umiejętności typowych dla pisania rozprawki.
We wtorek uczniowie znów pisali dwa egzaminy - test matematyczny oraz z przedmiotów przyrodniczych. Dziś natomiast gimnazjaliści zmagają się z testem językowym.

Egzamin zdają wszyscy
Egzaminy gimnazjalne bywają trudne. Pamiętać jednak należy, że nie można go nie zdać. Każdy, kto podszedł do egzaminu, po prostu go zalicza. Kłopoty mogą mieć uczniowie, którzy do egzaminu nie przystąpili. Pisać go będą w innym terminie, a jeśli znów nie podejdą, będą musieli powtarzać III klasę.
Do czego więc jest potrzebny egzamin? Oczywiście nota z trzech testów brana jest pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Są szkoły, do których ze słabym wynikiem z egzaminu dostać się nie można.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB