Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

„Moje książki są różne, bo rzeczywistość jest różna”

2016-04-21 14:53:27 (ost. akt: 2016-04-21 15:01:10)
Agata Przybyłek (w środku) była gościem żuromińskiej biblioteki

Agata Przybyłek (w środku) była gościem żuromińskiej biblioteki

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

W Bibliotece Publicznej w Żurominie odbyło się spotkanie autorskie z młodą pisarką Agatą Przybyłek. Autorka mówiła o początkach swojego pisania, inspiracjach i planach wydawniczych.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzuromiński.pl

Agata Przybyłek jest 22 – letnią pisarką. Pochodzi z Raczyn. Do tej pory zostały wydane jej dwie książki „Nie zmienił się tylko blond” i „Nieszczęścia chodzą stadami”. W maju ukaże się jej kolejna powieść. Zapewne nie ostatnia. Tym razem pisarka poruszy temat przemocy domowej. W piątek 15 kwietnia w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Przybyłek. Uczestnikami spotkania była w większości młodzież. Uczniowie, ale nie tylko, mieli wiele pytań dotyczących pisania książek, ale także życia prywatnego pisarki. Przybyłek mówiła o początkach swojego pisania, o domu rodzinnym, bohaterach swoich książek, inspiracjach. Mówiła, że tematy leżą na ulicy.
- Może książki są różne, bo rzeczywistość jest różna – mówiła Agata Przybyłek.
Uczniowie pytali również o rady dla młodych pisarzy. Zdaniem autorki między innymi potrzebna jest wytrwałość. Napisanie powieści wymaga spędzenia wielu godzin przy komputerze, a znalezienie wydawcy nie jest zawsze łatwe.
Na spotkaniu można było również kupić książki autorstwa Agaty Przybyłek i otrzymać autograf autorki.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzegorz #1979989 | 89.73.*.* 21 kwi 2016 21:37

    Brawo , brawo, brawo! Młodej pisarce życzę sukcesów i niekończącej sie weny twórczej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Chory #1979796 | 94.254.*.* 21 kwi 2016 15:18

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ta pani powinna poznać lepiej sama siebie, powinna na nowo odkryć samą siebie.To postawiłoby ją na nogi w rzeczywistości rzeczywistej a nie urojonej.A po co poruszać problem przemocy domowej,ten temat w Polsce nie istnieje, katolików jest bardzo dużo a to ludzie bez skazy.Pozostali to żydzi,cyganie i inni, też słynący z wielkiej kultury i elegancji. Proszę popatrzeć, katolicy rozdawali ostatnio programy wyborcze i je realizują, za kilka lat znowu będą rozdawać nie swoje pieniądze w obietnicach a ja do lekarza z nowotworem muszę czekać rok. Pozdrawiam i zdrowych i chorych.