środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Lubowidz. Budżetowe zmiany

2016-04-26 14:29:30 (ost. akt: 2016-04-27 15:27:30)
Na sesji radni przyjęli zmiany w budżecie

Na sesji radni przyjęli zmiany w budżecie

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Do kasy gminy Lubowidz trafiło około 30 tysięcy złotych. Radni rozmawiali na temat zmian w budżecie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Na ostatniej sesji rady Gminy Lubowidz 30 marca, rozmawiano na temat zmian w budżecie Gminy. W samorządowej kasie przybyło trochę pieniędzy. Zaplanowano również nowe inwestycje.

18 787 zł z subwencji

Zmiany w budżecie omówił skarbnik gminy Tomasz Osik . Zmiany dotyczyły między innymi subwencji oświatowej. Okazuje się, że Lubowidz otrzymał dodatkowe 18 787 złotych.

- Tak wynika z wyliczeń. Jesteśmy jedyną gminą, która była na plusie, bo ogólnie rzecz biorąc w powiecie, nie wiem jak w Żurominie, koleżanki mówią, że wszystkim poleciało w dół – mówił Tomasz Osik.


15 tysięcy z podatku

Jak tłumaczył Osik, Minister Finansów wyliczył również udział Gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych na 2016 rok i zwiększył ten udział o kwotę 9 tysięcy. Zmieniły się również wydatki. Skarbnik poinformował, że Urząd otrzymał opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w związku z wykonaniem budżetu w 2015 roku. RIO miało jedno zastrzeżenie. Chodzi o brak wydatkowania wszystkich pieniędzy, które wpłynęły z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. W związku z tym w tym roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ma do wydania więcej pieniędzy. Musi rozdysponować o 5 877 złotych więcej.

- Jest to jedyny dział w budżecie Gminy, który powinien być wydatkowany w stu procentach – mówił Tomasz Osik.


Gminne inwestycje

W budżecie znalazły się również trzy nowe inwestycje.
- Musimy te zadania wprowadzić, ponieważ staramy się o środki unijne a środki unijne mają to do siebie, że jednostka udzielająca dotacji chce wiedzieć, skąd mamy pieniądze, żeby realizować zadanie – wyjaśnił skarbnik.
Pieniądze na nowe zadania zostały wzięte ze środków przeznaczonych na wynagrodzenia pracowników Gminy.
Wśród nowych inwestycji znalazła się przebudowa drogi gminnej w Bądzynie, punkty świetlne w Straszewach przy zbiorniku małej retencji. Samorząd chce doświetlić to miejsce oraz ulicę Młyńską w Lubowidzu. Władze Gminy w Straszewach chcą zainstalować oświetlenie ledowe na baterie słoneczne.
- Chcemy zobaczyć, jak będzie z oszczędnością opłat w przypadku takiego oświetlenia – mówił Osik.
Trzecia nowa inwestycja dotyczy wykonania pomostu przy zbiorniku w Straszewach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ?? #1982433 | 46.112.*.* 26 kwi 2016 20:40

    Nie widzę na zdjęciu żadnego człowieka z brodą, co się dzieje z radnymi, moda na brody a tu krótki włos a miejsca, gdzie powinien być zarost aż się świeci. To nie sa pośladki niemowlaka tylko dolna szczęka, która powinna być pokryta zarostem. Niech ktoś wpłynie na radnych, niech to będzie wójt albo sprzątaczka. Do czasu kiedy włos nie urośnie zakupić sztuczne brody dla mini 50% radnych. Sam wójt winien wyglądać dostojnie, a nuż widelec będziemy przyjmować uchodźców, ksiądz ich nie powita, a radni mogliby się nieźle zaprezentować. Byłoby głośno o Lubowidzu w krajach zachodu. Cóż to wybrańcy, wstydzicie się swoich włosów?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz