Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Pierwsze pieniądze trafiły do rodziców

2016-04-28 15:28:29 (ost. akt: 2016-04-28 15:31:33)

Podziel się:

Program 500+ ruszył pełną parą. Pierwsze pieniądze już są w portfelach beneficjentów. Najsprawniej akcja idzie w gminie Siemiątkowo, bo właśnie tam dokonano już pierwszych wypłat.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Przyjmowanie wniosków w gminach w ramach programu „500+” rozpoczęło się 1 kwietnia. W dalszym ciągu rodzice mogą składać wnioski o przyznanie pieniędzy dla swoich dzieci. Na pieniądze rodzice będą musieli trochę poczekać, choć samorządy zaczęły je już wypłacać. Jak informuje Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, pieniądze trafiają już na konta rodziców w powiatu żuromińskiego.
-  "Rodzina 500+" wszedł w fazę wypłat konkretnych kwot dla rodzin wychowujących dzieci. Wypłacane kwoty pomogą rodzinom w naszym regionie, ale też pozytywnie wpłyną na lokalny rynek – informuje Krzysztof Bieńkowski.
Z informacji uzyskanej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie wynika, że spośród wszystkich gmin, tylko w gminie Siemiątkowo zaczęto wypłacać pieniądze rodzicom (dane z 22 kwietnia). W sumie w tej gminie wypłacono pieniądze 244 wnioskodawcom. Samorząd wypłacił 121 750 złotych. Do piątku w gminie złożono 290 wniosków. W pozostałych gminach naszego powiatu rodzice nie otrzymali jeszcze pieniędzy. Wnioski jednak do urzędów cały czas trafiają. W gminie Bieżuń zostało złożonych 370 wniosków, w gminie Kuczbork 331, w gminie Lubowidz 477, w gminie Lutocin 344, w gminie Żuromin 752 wnioski.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB