Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Dla zdrowia

2016-05-02 11:47:19 (ost. akt: 2016-05-05 10:56:56)
W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, władze samorządowe

W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, władze samorządowe

Podziel się:

Setki uczniów, nauczyciele, dyrektorzy szkół, władze samorządowe, przedstawiciele służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców wzięło udział w Forum Dla Zdrowia. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „Moje zdrowie - stop agresji, stop przemocy”

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W piątek 22 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej po raz kolejny odbyło się „Forum Dla Zdrowia”. W spotkaniu wzięło udział wiele osób: uczniowie, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, przedstawiciele różnego rodzaju służb. W tym roku Forum odbyło się pod hasłem „Moje zdrowie, stop agresji, stop przemocy”. Forum oficjalnie otworzył dyrektor ZSP w Zielonej Ireneusz Kramkowski. Dyrektor przywitał gości. Wśród nich byli między innymi: starosta Jerzy Rzymowski, wicestarosta Ireneusz Rejmus, wójt Kuczborka Jacek Grzybowski, przedstawicielka Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Ciechanowie Teresa Boczek, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Agnieszka Jabłońska-Witak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Danuta Przybył, Powiatowy Inspektor Sanitarny Agnieszka Cyran, kierownik GOPS – u w Kuczborku Jadwiga Michalska, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie podins. Robert Osmański. Po oficjalnym otwarciu odbyła się prelekcja na temat agresji w szkole zaprezentowana przez szkolną psycholog Dominikę Bartnicką. Natomiast skutki prawne agresji i stosowania przemocy omówił przedstawiciel policji. Został również omówiony program pod nazwą „Szkoła promująca zdrowie” realizowany w ZSP. Przewidziano również część artystyczną. Muzykę taneczną na żywo zagrał uczeń szkoły Wojtek Dobies, wystąpili również uczniowie z Gimnazjum w Zielonej. Był również pokaz „break dance”.

Atrakcje

Piątek 22 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych był dniem otwartym. Tego dnia uczniowie i goście mogli zwiedzić budynek szkoły i zapoznać się z ofertą edukacyjną. W czasie trwania Forum przewidziano również: badanie ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi przez studentów Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przy wykorzystaniu fantomu, zajęcia z kosmetologii, gry i zabawy sportowe na boisku wielofunkcyjnym obok szkoły, degustacja zdrowej żywności, owoce dla uczestników spotkania, wystawę maszyn i urządzeń rolniczych, prezentacja nowoczesnych pomocy dydaktycznych poszczególnych pracowni dydaktycznych, zajęcia dla kandydatów do szkoły w laboratorium i prosektorium weterynaryjnym, zajęcia dla kandydatów do szkoły w pracowni ekonomii i agrobiznesu.
Wyniki konkursu
W czasie Forum ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Stop agresji – stop przemocy”. Autorom najlepszych prac wręczono nagrody.
Wyniki konkursu
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce Paulina Szymańska, Liceum Ogólnokształcące w Żurominie
II miejsce Paulina Marońska, Liceum Ogólnokształcące w Żurominie
III miejsce Estera Pstrągowska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej
Wyróżnienie: Karolina Markowska, Liceum Ogólnokształcące w Żurominie

Kategoria gimnazja:
I miejsce Laura Grześkiewicz- Gimnazjum w Zieluniu
II miejsce Daria Naworska- Gimnazjum w Zieluniu
III miejsce Kacper Kordalski- Gimnazjum w Zieluniu
Wyróżnienie: Adrianna Dobies- Zespół Szkół w Lubowidzu

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. art #1986664 | 83.14.*.* 4 maj 2016 14:40

  W Kuczborku wójtem jest Jacek Grzybicki a nie Grzybowski !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gimnazjalista #1986239 | 164.126.*.* 3 maj 2016 14:03

  a przemoc w szkolach bedzie i tak i ciagle jest nic nikomu nie daja zadne szkolenia gimnazja w zurominie w ktorych jest tyle hejtu agresji przemocy nadal nic z tym nie robia uczniowie sa bezbronni

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chory #1985778 | 94.254.*.* 2 maj 2016 15:19

  Dzień zleciał staroście i vickowi, zarobili po 300 na czysto dniówki, jak zachorują,co może przytrafic się najzdrowszemu,będą mieli jedynki w szpitalu i wszędzie drzwi otwarte na niskim szczeblu,wyżej płać jak każdy inny albo zdychaj.Wyżej to nawet lekarze nie mają chodów,są zwykłymi robalami. Ci w czarnych ubrankach też u bozi są za nic i walą do szpitala miast po cudowne ozdrowienie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)