Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Decyzja zapadła. Żuromińska Spółdzielnia łączy się z Sierpcem

2016-05-04 13:09:59 (ost. akt: 2016-05-04 13:15:44)
Na zebraniu pojawiło się około stu dostawców mleka

Na zebraniu pojawiło się około stu dostawców mleka

Podziel się:

O połączeniu Spółdzielni Mleczarskiej w Żurominie z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Sierpcu mówiło się już od jakiegoś czasu. W ubiegłym tygodniu zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Dostawcy mleka zdecydowali o połączeniu obydwu zakładów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O sytuacji Spółdzielni Mleczarskiej w Żurominie kilka razy już informowaliśmy na łamach Kuriera. O połączeniu żuromińskiego zakładu z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Sierpcu zaczęło być głośno w tym roku. Na początku kwietnia zostało podpisane porozumienie Rad Nadzorczych Sierpca i Żuromina, które określało warunki połączenia. W piątek 29 kwietnia podjęto stosowną uchwałę dotyczącą połączenia. Na spotkaniu w Żurominie byli obecni przedstawiciele OSM Sierpc, nowy prezes SM Żuromin Adam Mazurowski, przedstawiciel Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich, główna księgowa żuromińskiej spółdzielni Barbara Nalikowska oraz dziesiątki dostawców mleka. Prezes Waldemar Pawłowski nie pojawił się na zebraniu.

Najważniejsze są pieniądze
Na spotkaniu omawiano między innymi kwestie finansowe SM Żuromin. Główna księgowa omówiła działalność Spółdzielni w 2015 roku. Poinformowała również, że 12 kwietnia prezes SM Waldemar Pawłowski złożył rezygnację ze stanowiska. SM zamknęła rok 2015 z ujemnym wynikiem finansowym na poziomie ponad 2,7 miliona złotych. Nalikowska podziękowała również dostawcom za trud, jaki wkładają w codzienną pracę nad jakością mleka. Dziękowała również pracownikom.
- Chcę podziękować wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę mającą na celu poprawę sytuacji Spółdzielni – mówiła Barbara Nalikowska.

Nowy prezes ma zastrzeżenia
Sytuacje w żuromińskiej spółdzielni omówił również Adam Mazurowski, wiceprezes Zarządu OSM Sierpc obecnie (od 13 kwietnia) pełniący funkcję prezesa SM Żuromin. Jak mówił, ocenę działalności Spółdzielni opracował na podstawie obserwacji, rozmów z pracownikami i dokumentacji. Miał sporo zastrzeżeń co do stanu, który zastał. Mówił również działaniach jakie zostały już podjęte w sprawie funkcjonowania zakładu.
- W sytuacji, jaką mamy obecnie na rynku mleka, potrzebny jest czas spokoju, póki co rynek nie idzie ku lepszemu – mówił Adam Mazurowski – Powinniśmy grubą kreską oddzielić to, co było. Potrzebujemy spokoju, pracy, produkcji i sprzedaży mleka.

Połączenie to inwestycja
Głos zabrał również prezes OSM Sierpc Grzegorz Gańko. Mówił między innymi o funkcjonowaniu sierpeckiej Spółdzielni. Podkreślił, że połączenie spółdzielni traktuje jako inwestycję.
Ostatecznie podjęto decyzję o połączeniu Spółdzielni. Obecnie trwa procedura urzędowa. Prawdopodobnie zakończy się w czerwcu.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska


Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anty chłop #1996134 | 83.28.*.* 19 maj 2016 21:30

  Chłopa się nie żałuje. On do roboty stworzony. I zawsze mu całe życie mało i mało. Tyle razy w historii Polski szkodził ojczyźnie i teraz szkodzi.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jacha #1995983 | 5.172.*.* 19 maj 2016 18:17

   A w jakiej wiosce ta sz koda

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. obywatel #1994274 | 83.23.*.* 17 maj 2016 09:27

   Oj będą chłopy płakać, że oddali swoje!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. XYZ #1993597 | 178.42.*.* 16 maj 2016 07:53

    Dlaczego usunięto komentarz radnego?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ann #1991093 | 46.112.*.* 12 maj 2016 11:07

    no pewnie ze na swój koszt,jak sciagnie z twojego mleka.a ja slyszalam ze ten dyrektor nazywa się pawloski,he he biedni naiwniacy ja mam info z pierwszej reki z zakładu,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (16)