Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Lubowidz. Dzielenie biedą. Jednogłośne absolutorium dla Ziółkowskiego

2016-05-06 09:39:11 (ost. akt: 2016-05-06 09:45:42)
 Wójt otrzymał absolutorium. Podziękował i pogratulował radnym

Wójt otrzymał absolutorium. Podziękował i pogratulował radnym

Podziel się:

Niespodzianek nie było. Rada Gminy Lubowidz udzieliła wójtowi Krzysztofowi Ziółkowskiemu absolutorium. Stosowana uchwała została podjęta jednogłośnie. - To nasze wspólne dzieło – mówił do radnych Krzysztof Ziółkowski

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Radni na sesji w piątek 29 kwietnia głosowali nad udzieleniem wójtowi Lubowidza absolutorium Przed podjęciem Uchwały radni głosowali nad zatwierdzenie sprawozdania finansowego za 2015 rok, który był omawiany wcześniej na posiedzeniach Komisji.
Pozytywna opinia RIO
Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie wydała pozytywną opinię dotyczącą wykonania budżetu przez wójta. Opinię w tej kwestii przeczytał radnym skarbnik Tomasz Osik. Komisja Rewizyjna Rady Gminy nie miała uwag co do sprawozdania z wykonania budżetu. Wnioskowała o udzielenie wójtowi skwitowania. RIO pozytywnie zaopiniowała wniosek Komisji. Jeszcze przed głosowaniem wójt Krzysztof Ziółkowski odniósł się do kwestii finansowej gminy.
- Bardzo trudno jest dzielić biedą, a my niestety dzielimy biedą - mówił wójt Krzysztof Ziółkowski

Małe budżety, trudne inwestycje
Zdaniem wójta realizacja takich małych budżetów w takiej lokalizacji nie jest łatwa.
- Niektóre samorządy robią to dobrze, robią więcej, bo na przykład mają wiatraki, mają kopalnie minerałów, bo mają petrochemie, gazociągi i inne podmioty, które są bardzo rentowne w swojej działalności i od nich są bardzo duże podatki. Wiemy, że u nas jest proporcjonalnie odwrotnie. Szósta klasa ziemi jest również odzwierciedleniem kondycji finansowej naszej gminy. Jeżeli ta szósta klasa mało rodzi i nie ma z tego tytułu podatków również od budynków inwentarskich – mówił Ziółkowski.
Zdaniem Ziółkowskiego, to czy samorząd robi dużo, ocenią wyborcy. Wójt przypomniał również inwestycje wykonane przez samorząd w 2015 roku i te zaplanowane w ubiegłym roku a do wykonania w roku bieżącym.
Radni udzielili wójtowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2015 roku jednogłośnie.

Wójt chwali Radę
Wójt nie tylko dziękował, ale i gratulował radzie uzyskanego absolutorium.
- Jest to nasze wspólne dzieło - mówił Ziółkowski – Bez wazeliniarstwa chcę podkreślić, że wspaniale pracuje się z mądrymi, rozsądnymi ludźmi, którzy wykazują się dużym szacunkiem do siebie nawzajem, charakteryzują się doświadczeniem i mądrością życiową, możemy się wspólnie radzić i wspólnie ten trudny wóz ciągnąć - mówił wójt - Podkreślam, że to absolutorium jest nasze, a nie moje. W tak trudnych okolicznościach i warunkach można wiele, a na pewno więcej niż w kłótniach i zbijaniu sobie kapitału politycznego czy partykularnych interesów. Życzę każdemu wójtowi, żeby mógł pracować w takich warunkach jak ja. Radnym dziękuję za to, że nie hańbią mandatu tylko z godnością go realizują.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ludzie #1996152 | 164.126.*.* 19 maj 2016 21:38

  Czy wy nic nie możecie, pijecie fluor z wodą(hitler to zbadał) i jesteście ulegli każdej władzy. barany, i wójt i ksiądz wami pomiata, nawet na paszę dla kur się nie nadajecie, was w butelkę nabija kto chce i robi interes, chwała Bogu, baranki, chwała.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dwukadencyjność #1996123 | 83.28.*.* 19 maj 2016 21:24

  Tylko dwu kadencyjność może uratować to społeczeństwo. Inaczej tacy ludzie nabijają sobie i rodzinom kasę a nam smród.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. z kuriera #1995713 | 95.40.*.* 19 maj 2016 10:16

  czytałem że ktoś z Płocka chce stawiać w gminie chlewnie. No to "fajnie" my teraz będziemy mieszkać w smrodzie a ktoś będzie sobie kaskę gdzieś tam liczył. Bo on da "zarobić". Panie Wójcie i cała Rado gminy obornik i gnojowica będzie pod Waszym oknem. Niedługo cała Polska będzie zjeżdżała się żeby kurniczek czy chlewnie postawić u nas.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. dzielenie biedą? #1995543 | 217.153.*.* 18 maj 2016 21:56

   Jak to rozumieć , wójt mówi o biedzie a tworzy etat w urzędzie i pytanie za jakie pobory?

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pisząca #1994991 | 83.24.*.* 18 maj 2016 05:49

    Przestałam pisać gdyż wszystkie moje komentarze nie pochlebne władzy zostają usuwane. Aby komentarze które władzę chwalą zostają na forum. w takim wypadku gołym okiem widać jak powoli sami na swoją prośbę uśmiercacie to forum jak i zarówno gazetę której popularność spada z wydania na wydanie. Róbcie tak dalej a każde takie stronnicze działanie to kolejny gwóźdź do waszego końca. Zapewne i ten komentarz zniknie mimo że nie posiada żadnych wulgaryzmów ani nikogo nie obraża. Obrażoną to mogę być ja za sposób w jaki do tej pory traktowano moje wpisy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (32)