Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Tekwondziści na medal

2016-05-10 14:19:10 (ost. akt: 2016-05-10 14:23:24)
Zawodnicy z Żuromina na wspólnym zdjęciu

Zawodnicy z Żuromina na wspólnym zdjęciu

Podziel się:

Toruń był szczęśliwym miejscem dla żuromińskich zawodników taekwon-do. Aż dziewięć medali z Mistrzostw Polskiej Federacji Taekwon-do trafiło do zawodników z Żuromina. - Cieszę się, że widać efekty naszej ciężkiej pracy. Cieszę się z tego, co udało nam się zrealizować do tej pory – mówi trenerka naszych zawodników Katarzyna Gromowska.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Uniwersyteckie Centrum Sportu w Toruniu było areną zmagań Mistrzostw Polskiej Federacji Taekwon-do. Dla Torunia była to pierwsza impreza tej rangi. Od kilkunastu lat zawody odbywały się w Brzegu na Dolnym Śląsku. W tym roku do Torunia przybyło ponad czterystu zawodników i zawodniczek. Z żuromińskiego klubu pod kierunkiem Katarzyny Gromowskiej w imprezie wystartowali Krzysztof Rakoczy, Jan Zambrzycki, Kornelia Turowska, Michał Stańczak, Szymon Liszewski, Szymon Mync, Konrad Czapliński, Natalia Komorowska.

Wiele walk, dziewięć medal
Zawodnicy wystartowali w wielu konkurencjach – układach formalnych indywidualnych oraz drużynowych, walkach bong Matsogi (walki miękkim kijem), walkach semi oraz light Contact, technikach specjalnych oraz testach siły. Niemal pięćdziesięciu sędziów na dziesięciu planszach przez cały dzień czuwało nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Nasza reprezentacja zakończyła zawody ze świetnym wynikiem – dziewięć zdobytych medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne i pięć brązowych. Jedyne złoto dla żurominian zdobyła Kornelia Turowska. Zajęła ona pierwsze miejsce w walkach miękkim kijem. Ponadto zdobyła także brąz w układach formalnych. Dwa srebra z Torunia przywiózł Michał Stańczak - za walki bong matogi oraz w układach formalnych. Tak jak Stańczak srebro w walkach miękkim kijem zdobył także Szymon Liszewski. Dołożył on do tego także brąz w technikach specjalne nopichagi. Brązowe medale zdobywali także Szymon Mync – techniki szybkościowe, Konrad Czapliński – walki bong matogi i Natalia Komorowska – techniki specjalne – szybkościowe.

Zadowoleni szkoleniowcy, zadowoleni rodzice
Z postępów i osiąganych wyników bardzo zadowoleni są rodzice dzieci i ich trenerka.
- Dzieci, aby wystartować w takich zawodach, muszą wylać sporo potu na zajęciach. To jest bardzo duży wysiłek i trud włożony w pracę, ale wyniki dają satysfakcję – mówi z uśmiechem i dumą mama jednej z zawodniczek Natalii Komorowskiej.
Wtóruje jej także trenerka żuromińskich zawodników Katarzyna Gromowska.
- Cieszę się, że widać efekty naszej ciężkiej pracy. Cieszę się z tego, co udało nam się zrealizować do tej pory, ale uważam, że wspólnie możemy zajść jeszcze wyżej. Naszym dzieciakom niewiele brakuje do jeszcze lepszych rezultatów. Zrobię wszystko, żeby następnym razem było jeszcze lepiej – mówi trenerka.

Wyniki naszych zawodników:
Kornelia Turowska – I miejsce w walkach bong Matogi, III miejsce w układach formalnych
Michał Stańczak – II miejsce w walkach bong Matogi, II miejsce w układach formalnych
Szymon Liszewski – II miejsce w walkach bong Matogi, III miejsce techniki specjalne nopichagi
Szymon Mync – III miejsce techniki szybkościowe
Konrad Czapliński – III miejsce walki bong Matogi
Natalia Komorowska – III miejsce techniki specjalne – szybkościowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB