Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Trwa maturalny maraton

2016-05-11 15:29:57 (ost. akt: 2016-05-11 15:32:51)
Maturzyści z LO w Żurominie tuż przed egzaminem pisemnym z matematyki

Maturzyści z LO w Żurominie tuż przed egzaminem pisemnym z matematyki

Autor zdjęcia: fot ej

Podziel się:

Język polski, matematyka i język angielski -tegoroczni maturzyści egzaminy pisemne z tych przedmiotów mają już za sobą. Trwa jednak ustny maraton egzaminacyjny. 351 uczniów z powiatu żuromińskiego zdaje jeden z ważniejszych życiowych egzaminów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W środę 4 maja rozpoczęły się egzaminy maturalne . W powiecie żuromińskim do egzaminu przystąpiło 351 uczniów. Na pierwszy ogień tradycyjnie poszedł język polski. W środę o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin pisemny na poziomie podstawowym. Uczniowie mieli na jego napisanie 170 minut. Egzaminy na poziomie podstawowym są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Ten na poziomie rozszerzonym zdają tylko ci, którzy chcą.
„Lalka”, Internet, „Dziady” i geometria
W arkuszu egzaminacyjnym z języka polskiego na poziomie podstawowym znalazł się fragment „Lalki” Bolesława Prusa. Na jego podstawie była sprawdzana umiejętność czytania ze zrozumieniem. Był również tekst o interpunkcji i polskich znakach w Internecie. W części egzaminu dotyczącej wypracowania maturzyści mieli do wyboru wypracowanie na podstawie „Dziadów” Adama Mickiewicza i innych tekstów kultury. Temat pracy to: „Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?”. Jeżeli ten temat im nie odpowiadał mogli wybrać analizę wiersza „Dałem słowo” Zbigniewa Herberta.
Natomiast tegoroczny arkusz egzaminu z matematyki zawierał sporo zadań z geometrii. Były również zadania z funkcji i logarytmów. Pojawiło się również zadanie dotyczące średniego przyrostu drzewa.
Maraton maturalny trwa. Teraz uczniowie muszą się mierzyć z egzaminami ustnymi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB