Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Kreatywne podejście do słowa

2016-05-19 08:04:42 (ost. akt: 2016-05-25 11:28:47)

Podziel się:

Żuromińska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” z Warszawy byli organizatorami niecodziennych warsztatów. Uczniowie bawili się słowem i traktowali je jako tworzywo do zabawy, ale też i do pisania własnych utworów.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

- Tak, spróbuję pracy dziennikarskiej – mówi tuż po zakończeniu warsztatów Ola z klasy III Gimnazjum nr 1 w Żurominie. To chyba najlepsza recenzja warsztatów, jakie przeprowadziły w Żurominie Anna Błaszkiewicz i Ola Rzążewska ze Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” w Warszawie.

Warsztaty twórczego pisania są częścią mazowieckiego projektu pod nazwą „Wspólny mianownik”. Uczniowie przede wszystkim doskonalą umiejętności pisania. Dość ciekawym modułem zajęć były ćwiczenia związane ze zmianami, jakie zachodzą w języku. Uczniowie i moderatorki próbowały znaleźć słowa w języku polskim, które wychodzą już z użycia, a które warto by ratować, żeby w języku przetrwały.
Ponadto uczestnicy układali anagramy, pisali wiersze i krótkie opowiadania. Dość istotnym elementem zajęć było rozwijanie umiejętności komunikacyjnych


Warsztaty odbyły się 6 maja w Klubie Muzycznym, a ich organizatorem była Biblioteka Publiczna w Żurominie. uczestnikami z kolei byli uczniowie z żuromińskich gimnazjów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB