Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Piłka nożna. Do Francji bez Teodorczyka

2016-05-20 08:56:10 (ost. akt: 2016-05-20 08:57:45)
Łukasz Teodorczyk tym razem poza kadrą

Łukasz Teodorczyk tym razem poza kadrą

Autor zdjęcia: fot. pzpn

Podziel się:

Adam Nawałka odkrył karty. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał 28 zawodników do szerokiej kadry przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się już za niecały miesiąc we Francji. Do końca wszyscy liczyli, że w tym gronie znajdzie się także miejsce dla Łukasza Teodorczyka. Niestety, Adam Nawałka nie znalazł miejsca dla wychowanka Wkry Żuromin. Łukasz na Euro nie pojedzie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Adam Nawałka wskazał czterech bramkarzy, dziewięciu obrońców, dziesięciu pomocników i czterech napastników, którzy są w szerokiej kadrze reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy we Francji. Dwudziestu ośmiu zawodników uda się najpierw do Juraty (17-21 maja), a później do Arłamowa (23-31 maja). Tam nasza kadra będzie szlifować formę przed wyjazdem do Francji. Tam odpadnie też pięciu zawodników. Ostateczny kształt reprezentacji mamy poznać na koniec maja. Na Euro pojedzie 23 zawodników.

Kadra bez „Teo”
Niestety podczas czerwcowego czempionatu w koszulce reprezentacji Polski nie zobaczymy Łukasza Teodorczyka. Adam Nawałka nie zdecydował się skorzystać z usług wychowanka Wkry Żuromin. Zabrał czterech innych napastników. O ile pozycje Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika były niepodważalne, o tyle jeszcze wiosną wydawało się, że pozycja napastnika numer trzy w polskiej kadrze należy do „Teo”. Pierwszy niepokojący sygnał selekcjoner wysłał podczas marcowych spotkań towarzyskich. Nawałka nie zdecydował się na wypróbowanie wariantu w ofensywie z Teodorczykiem w starciu przeciwko Finlandii. Łukasz nie dostała wielu szans w klubie, a jego konkurenci do roli napastnika numer trzy zaczęli przełamywać się. Artur Sobiech zaczął częściej pojawiać się na boisku w barwach Hannoveru 96, a co więcej zdobył kilka bramek. Mariusz Stępiński natomiast regularnie strzelał bramki, choć w przeciętnej polskiej Ekstraklasie. To właśnie ci dwaj zawodnicy wyparli żurominianina z reprezentacji. Obaj nie mogą jednak być pewnie wyjazdu do Francji. Selekcjoner najprawdopodobniej nie zdecyduje się za zabranie na Euro wszystkich atakujących.

Reakcja Teodorczyka
Łukasz Teodorczyk na brak powołania do reprezentacji zareagował najlepiej, jak tylko potrafił. Strzelił trzy bramki. Z pewnością dla Adama Nawałki bramki te już nie będą miały znaczenia, ale nasz zawodnik pokazał, że nadal jest świetny w swoim fachu. Napastnik w ostatniej ligowej kolejce w starciu przeciwko Metalistowi Charków ustrzelił hat-tricka. Żurominianin wyszedł w pierwszym składzie, spędził na boisku siedemdziesiąt sześć minut.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Euro 2016:
Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń
Obrońcy: Łukasz Piszczek, Artur Jędrzejczyk, Kamil Glik, Michał Pazdan, Bartosz Salamon, Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak, Paweł Dawidowicz
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Tomasz Jodłowiec, Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński, Artur Sobiech

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB