Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bieżuń. Minął rok. Prokuratorskie śledztwo trwa.

2016-05-24 14:41:47 (ost. akt: 2016-05-24 14:46:20)
Minął rok od śmierci Dominika

Minął rok od śmierci Dominika

Podziel się:

Minął rok od samobójczej śmierci Dominika Szymańskiego. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Prokuratura nadal prowadzi postępowanie w tej sprawie. Nie wiadomo, ile ono potrwa.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

7 maja minął rok od samobójczej śmierci 14- letniego gimnazjalisty z Bieżunia. Dominik Szymański powiesił się we własnym domu. Zostawił list. Mówiono o tym, że dokuczano mu w szkole. Śmiercią chłopca zajęło się wiele instytucji. Mówiły i pisały o tym ogólnopolskie media. My naszych Czytelników o sprawie również informowaliśmy na bieżąco. Teraz po roku sprawą nadal zajmuje się prokuratura. W związku z śmiercią Dominika prokurator badał dwa wątki. Jeden dotyczył znęcania się nad chłopcem przez jego rówieśników. Sprawa została zakończona skierowaniem wniosku do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Mławie o demoralizację. Sprawa w Sądzie nie została jeszcze zakończona. Drugi wątek dotyczy nauczycieli.
- Sprawa dotyczy niewłaściwego stosunku nauczycieli do uczniów, a szczególnie do Dominika – informuje prokurator PO Iwona Śmigielska-Kowalska - Zostało przesłane do Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie celem opracowania opinii z zakresu psychologii pod kątem odtworzenia sylwetki psychologicznej chłopca, ustalenia motywów jego działania, które doprowadziły do czynu samobójczego oraz wpływu czynników wewnętrznych i zewnętrznych na sposób przeżywania wydarzeń przez Dominika i podjęcia decyzji o targnięciu się na własne życie. Prokuratura oczekuje na tę opinię i dopiero po jej otrzymaniu podejmie decyzję o jego ew. działaniach prawnych lub o zakończeniu śledztwa.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prawo #2001697 | 94.254.*.* 30 maj 2016 12:45

    Jakie można zadawać pytania jeśli przez rok praktycznie nic nie drgnęło, pytam się za co organy "sprawiedliwości" biorą nasze pieniądze. Ludzie są gorsi od zwierząt,słabszy wypada z gry, inni zabiją. Po dwóch latach ten nie będzie pamiętał co robił, tamten co mówił, inny wyjedzie i adresu nie zostawi i umorzenie pewne.A to prokurator jest opieszały i jego należy sprawdzić przez ministra i zwolnić, proste.Największe spustoszenie w wymiarze sprawiedliwości robią adwokaci i prokuratorzy, sędziowie troche mniej ale też sporo.Do łopaty ich a sędziów nowych powołać.Może Pan Ziobro to zrobi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. elka #2001569 | 77.89.*.* 30 maj 2016 01:29

    Śmierć Dominika bardzo mną wstrząsnęła....To jeszcze dziecko. Mam tylko nadzieję,że osoby,które pośrednio się do tego przyczyniły poniosą odpowiedzialność.Nie wyobrażam sobie jaki ból był w duszy tego chłopca. Jak można kogoś tak zaszczuć? Może Bóg tak sprawi,że te osoby kiedyś, na własnej skórze odczują jaki to ból. I jaki ból przeżywa mama Dominika. Dominiku- pamiętamy!! Czekamy na finał sprawy sądowej

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz