Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Kuczbork. Zamach na Majewskiego

2016-05-27 08:20:11 (ost. akt: 2016-06-01 09:23:18)
Radni nie odwołali przewodniczącego Majewskiego

Radni nie odwołali przewodniczącego Majewskiego

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Bunt w kuczborskiej Radzie. Czterech radnych zgłosiło wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady Eugeniusza Majewskiego. To gminny zamach stanu.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W kwietniu do Rady Gminy Kuczbork został złożony pisemny wniosek o odwołanie Eugeniusza Majewskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy.

Argumenty radnych
Wnioskodawcy argumentowali swoją propozycją tym, że przewodniczący nie traktuje wszystkich radnych jednakowo, że dzieli radnych na „gorszych” i „lepszych”. „Całokształt działań prowadzonych przez Eugeniusza Majewskiego pokazał, że nie spełnia on należycie funkcji przewodniczącego tj. nie potrafi arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Gminy, a jedynie reprezentuje radnych mających większość w radzie.(…). Styl dotychczasowej działalności radnego Eugeniusza Majewskiego to notoryczne, obwinianie niektórych radnych oraz wprowadzanie nikomu niepotrzebnego chaosu, bałaganu podczas sesji. Taki styl radnego nigdy nie sprzyjał konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował, że atmosfera w Radzie Gminy niczym nie przypomina demokratycznego samorządu” – czytamy we wniosku. Ponadto wnioskodawcy określają przewodniczącego jako człowieka konfliktowego i wykazującego się arogancją i pogardą „do tych, którzy w jakiejkolwiek sprawie odważyli się mieć odmienne zdanie poparte argumentami”. Pod wnioskiem podpisało się czterech radnych: Andrzej Krzywda, Ireneusz Kramkowski, Jerzy Milewski i Leszek Safuryn.

Większość przeciw
Głosowanie nad odwołaniem Majewskiego z funkcji odbyło się na sesji 19 maja. Najpierw radni podjęli uchwałę dotyczącą zasad odwoływania przewodniczącego. Następnie, po wybraniu członków komisji czuwającej nad przebiegiem głosowania, radni głosowali. Głosowanie było tajne. Każdy z radnych otrzymał kartę do głosowania, która po wypełnianiu trafiała do urny. Za odwołaniem Majewskiego były cztery głosy. Przeciw 11. Po ogłoszeniu wyników radni bili brawo.
-Ja byłem i będę przewodniczącym całej Rady i wszystkich radnych – skomentował sprawę przewodniczący Eugeniusz Majewski.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wniosek #2001288 | 83.28.*.* 29 maj 2016 13:15

  Jaka Rada taki Przewodniczący. Nic ująć nic dodać. Powodzenia w ostatnich dwóch latach rządzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. huk #2001139 | 37.47.*.* 29 maj 2016 09:18

   Trzeba zmienić przewodniczącego. Wywalić go z hukiem. Porażka dla samorządności w gminie mając takiego przewodniczącego.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz