Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Trójbój siłowy. Wicemistrz Europy pochodzi z Chamska

2016-06-01 09:15:06 (ost. akt: 2016-06-01 09:16:35)
Mariusz Grotkowski na II stopniu podium

Mariusz Grotkowski na II stopniu podium

Autor zdjęcia: fot. zbiory prywatne

Podziel się:

W czeskim Pilznie srebrny medal mistrzostw Europy w trójboju siłowym w odmianie sprzętowej zdobył Mariusz Grotkowski. Pochodzący z Chamska zawodnik pobił rekord życiowy i osiągnął rezultat 710 kilogramów. Złoto zdobył zawodnik z Finlandii Antti Savolainen, brąz natomiast Ukrainiec Surdzh Chebotar.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Mistrzostwa Europy w Pilznie w Czechach odbyły się w dniach 11-14 maja. W kategorii do 66 kilogramów w zawodach udział wziął najlepszy Polak w tejże kategorii, zawodnik Spartakusa Nasielsk, pochodzący z Chamska Mariusz Grotkowski. Reprezentant powiatu żuromińskiego zaliczył bardzo dobry start, choć on sam uważa go za „niepowalający”. Grotkowski z Czech przyjechał ze srebrnym medalem, zapewnił sobie kwalifikację na listopadowe Mistrzostwa Świata w Orlando (USA) oraz zwolnienie z ze startu w Pucharze Polski w Kielcach.

Pobity rekord życiowy
Mariusz Grotkowski zdobył srebrny medal wynikiem 710 kilogramów, czym ustanowił nowy rekord życiowy. To o dziesięć kilogramów więcej niż jego poprzednia żywcówka.
Zawodnik Spartakusa Nasielsk rozpoczął od 250 kilogramów w przysiadzie. Dwukrotnie atakował jeszcze 260 kilogramów, ale prób tych nie zaliczył. Zadecydował o tym brak wymaganej głębokości przysiadu.
- Sztanga była bardzo lekka – mówi Mariusz Grotkowski i dodaje - To taki mój problem techniczny. Niestety tego dnia zaważył na tym, że nie zbliżyłem się do zwycięzcy. Jeśli poprawię się w tym elemencie to mogę naprawdę robić duże wyniki w tym boju – tłumaczy.
W drugim boju naszemu zawodnikowi przytrafił się uraz braku, przez który nie udało mu się zaliczyć 210 kilogramów. Za wynik z tego boju uznano, zatem próbę na 200 kilogramów, którą Mariusz zaliczył w drugim podejściu. W martwym ciągu zaliczył wszystkie trzy podejścia kończąc na 260 kilogramach.
- Można było popuścić się o złoto, do medalu z tego kruszcu straciłem tylko 12,5 kilograma, ale wymagało to na pewno lepszego wyniku przede wszystkim w przysiadach. Drużynowo na tych mistrzostwach zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając tylko z Ukrainą, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Niedługo czeka mnie około miesiąca przerwy od treningów, a następnie rozpocznę przygotowania do październikowych Mistrzostw Polski i listopadowych Mistrzostw Świata. Tam, aby móc walczyć o medal, będzie trzeba dołożyć jeszcze około 40-50 kilogramów – kończy srebrny medalista.

Klasyfikacja końcowa
1. Antti Savolainen 255kg 187,5 kg 280 kg 722,5 kg
2. Mariusz Grotkowski 250 kg 200 kg 260 kg 710 kg
3. Surdzh Chebotar 277,5 kg 170 kg 242,5kg 690 kg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa JabłońskaKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB