Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Bieżuń. Jednogłośne absolutorium dla Szymańskiego

2016-06-02 15:13:39 (ost. akt: 2016-06-02 15:15:44)
 Burmistrz otrzymał od radnych absolutorium

Burmistrz otrzymał od radnych absolutorium

Podziel się:

Rada Miejska w Bieżuniu udzieliła burmistrzowi Andrzejowi Szymańskiemu absolutorium. Radni byli jednogłośni.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Miejskiej w Bieżuniu 24 maja, radni podjęli uchwałę o udzielenie absolutorium burmistrzowi Bieżunia Andrzejowi Szymańskiemu. Żeby podjąć taką uchwałę, najpierw radni musieli zatwierdzić sprawozdanie finansowe burmistrza. Radni zapoznali się również z szeregiem dokumentów finansowych Gminy. Pozytywną opinie w sprawie wykonania budżetu wydała również Regionalna Izba Obrachunkowa. Zgodnie z procedura o udzielenie burmistrzowi skwitowania wnioskowała Komisja Rewizyjna. Ostatecznie wszyscy radni poparli wykonanie budżetu przez Szymańskiego za ubiegły rok. Były brawa.

Podziękowania Szymańskiego

Burmistrz podziękował radzie za wspólna realizację budżetu i sołtysom za współpracę. Mówił również o sytuacji finansowej gminy.
- Nie oznacza to, że teraz sytuacja jest taka, że jest trudno i coraz gorzej. Idziemy w bardzo dobrym kierunku, ponieważ systematycznie spłacamy nasze zadłużenie. To są pieniądze, które byłyby wykorzystywane na to, co potrzeba nam najbardziej, czyli na inwestycje i wtedy z pewnością państwo mieliby satysfakcję, że w Gminie dokonuje się pozytywnych zmian. My od 2014 roku spłaciliśmy prawie 4 miliony zadłużenia. Cieszymy się z tego, że nie ma sytuacji, gdzie martwimy się, żeby wywiązać się z terminu zapłaty pożyczek, kredytów czy odsetek – mówił burmistrz Andrzej Szymański - To też jest nasz wspólny wysiłek. Nadzieję, że finanse będą większe i finanse będą spełniać oczekiwania mieszkańców są duże.

Szymański przypomniał sytuację sprzed kilku lat, gdy gmina była w ogromnym kryzysie.
- O czym mieliśmy wtedy dyskutować, o jakich inwestycjach i o jakim wydawaniu pieniędzy - mówił burmistrz - W tamtym roku udało nam się wykonać całkiem przyzwoitą inwestycję w Strzeszewie, która pewnie przez długie lata będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Szymański wierzy, że w tym roku uda się zrealizować założenia inwestycyjne a może i coś więcej. Podkreślił również, że nie pozwala na marnotrawienie pieniędzy i realizowane są te rzeczy, które są potrzebne.
- Dysponowanie środkami musi być racjonalne – mówił Szymański - Racjonalność polega na tym, żeby starczyło nam na rzeczy bieżące, ale i wydawanie środków na inwestycje. Jeżeli będzie to możliwe, droga po drodze będziemy wykonywać nasze lokalne inwestycje. Potem już tych problemów nie będzie Natomiast na pewno zadań nie będzie nam ubywać.
Szymański wyraził nadzieje, że w bieżącym roku w kwestiach budżetowych samorządowi będzie łatwiej, jednak tego ocenę zostawia na przyszły rok.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. psl #2020631 | 31.0.*.* 3 lip 2016 21:43

  W psl nie został wybrany

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. he,he #2013197 | 46.112.*.* 19 cze 2016 22:08

   Jakby co to Krawczyka sprowadzić,kościółek obskoczy z trzecią żonką(pisał onet), bogobojny i wszystko co najlepsze,ładnie zawodzi.A tak na marginesie to jak sprawa Pana L. Panie burmistrzu, pozwala Pan na robienie lodów pod swoim dachem, nic się nie zmieniło?To kim Pan jest pytam się?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. bywalec #2012356 | 46.77.*.* 17 cze 2016 18:21

   Mam nadzieję,że w tym roku dopilnuje pan Burmistrz z panią z inspektor ,że na Dni Bieżunia scena będzie gotowa na czas ha,ha,ha

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Do? #2008981 | 83.24.*.* 11 cze 2016 08:21

    Chodzą do kościołka i tam mają wzór do naśladowania. Co innego mówić co innego robić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ;) #2008409 | 37.47.*.* 10 cze 2016 10:33

    Podwyżki dla burmistrza i rady? Pewnie burmistrz myśli, że to ostatnia okazja na dorobienie paru groszy. Dlaczego ostatnia? Wystarczy porównać kilka wydarzeń z kadencji burmistrz Łubińskiej i obecnego burmistrza. Oboje inwestowali w dom w czasie trwania drugiej kadencji, oboje rozbili samochody na tym samym skrzyżowaniu i jak podobno wieść niesie, oboje będą z PIS-u. Czy potrzeba więcej, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski; )

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (12)