Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Siemiątkowo. "Stars Avenue" po raz trzeci.

2016-06-03 08:12:45 (ost. akt: 2016-06-07 14:42:19)
Konkurs został zorganizowany przy współpracy nauczycieli: Ewy Bodek, Anity Szałek, Ewy Szydłowskiej, Anny Nowickiej z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Siemiątkowie.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy nauczycieli: Ewy Bodek, Anity Szałek, Ewy Szydłowskiej, Anny Nowickiej z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Siemiątkowie.

Podziel się:

W Publicznym Gimnazjum Zespołu Szkół w Siemiątkowie odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej "Stars Avenue". Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem o czym świadczy wzrost liczby zainteresowanych z całego powiatu.

Marta Ronowicz
m.ronowicz@kureirzurominski.pl


19 maja. w Publicznym Gimnazjum w Siemiątkowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej ,,Stars’Avenue” pod patronatem Starosty Powiatu Żuromińskiego Jerzego Rzymowskiego. Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Eliminacje pierwszego stopnia odbyły się w szkołach, w terminach ustalonych przez nauczycieli danych placówek oświatowych. Natomiast eliminacje drugiego stopnia przeprowadziła komisja oceniająca w Publicznym Gimnazjum w Siemiątkowie.

Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie zwycięzców, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania umiejętności wokalnych i językowych uczniów szkół gimnazjalnych oraz zintegrowanie często obcej sobie młodzieży z pobliskich szkół.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku szkolnym bowiem wzięli udział przedstawiciele z ośmiu szkół: Żuromina, Zielonej, Lubowidza, Siemiątkowa, Zielunia, Radzanowa i Syberii.

Bogaty repertuar, mnogość postaci charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii, znajomość tekstu w wersji anglojęzycznej i linii melodycznej zachwyciły zebranych. Soliści oraz zespoły zdecydowali sie na trudne utwory, co sprawiło, iż konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Zabrzmiały takie utwory jak: “Angel” Sarah Mc Lachlan, "Writing’s On The Wall’’ Sam Smith, „All of me” John Legend, “One and Only” Adele, „Faded” Alan Walder, „Give me love” Ed Sheeran, “Hymn for the weekend” Coldplay, “Drag me down’’ One Direction.

Spośród uczestników konkursu zostało wyłonionych po trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: solista i zespół.

Jury w składzie: Małgorzata Kraśniewska, - dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu, Marta Słocka – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Łaszewie, Adrian Falkiewicz – przewodniczący Samorządu Szkolnego w Siemiątkowie, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność fonetyczną i leksykalną śpiewanego tekstu oraz estetykę i dobór ubioru, wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach.

Kategoria soliści:
I miejsce - Joanna Budka , ZPO Bieżuń
II miejsce – Kaja Jabłońska, ZS w Zieluniu
III miejsce - Magdalena Ryfińska, ZS w Radzanowie

Kategoria zespół
I miejsce - ZPO Zielona w składzie: Sara Zaniewska, Dominika Twarożyńska, Emilia Lewandowska Ania Bąkowska, Milena Rosiak, Kasia Rosiak
II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Żurominie w składzie: Katarzyna Czachorowska, Julia Budzich
Jakub Rochoń, Marek Wypych, Michał Lemański, Weronika Korpusik
III miejsce – ZS w Lubowidzu w składzie: Adrianna Dobies, Aleksandra Rogozińska, Karolina Sztramska, Maria Musiał

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anonimowy #2004824 | 178.43.*.* 5 cze 2016 00:10

    To nie zasługa nauczyciela angielskiego tylko p. Jolanty Lipińskiej. Nagroda zasłużona. Gratulacje P. Jolu. Tylko z p. skrzydeł są takie talent, więc niech p. Sadowski nie przypisuje sobie laurów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz